reklamı kapat

POPÜLER

Vivo X50 Pro

Vivo X50 Pro’nun iddialı “gimbal kamerasını” gösteren video [İzle]

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden Vivo, Vivo X50 Pro modelinde kullanacağı gimbal kamerası için güzel bir video yayımladı.

Vivo’nun gücünü Snapdragon 768 5G‘den alan yeni telefonu Vivo X50 Pro, kısa süre önce resmi olarak açıklandığı üzere arkasında yeni tanıtılan Samsung ISOCELL GN1 sensörü kullanan bir “Gimbal” tipi ana kamera ile yolda bulunuyor. Arkasındaki dörtlü kurulumun üstünde yer alan Gimbal tipi ana kamerası görebileceğiniz üzere diğerlerinden çok daha büyük olan telefon, işte bu kamera ile daha önce görülmemiş bir OIS yani optik görüntü sabitleme performansı sunuyor. Çünkü kurulan sistem sayesinde sadece yatay ya da dikey değil, 3 derece kadar eğimde de titreşim giderme gerçekleştirebiliyor. Burada gerçekten özel bir mühendisliğe imza atan ve gelişmiş mikro motorlar kullanan Vivo, yine çok ses getirecek gibi duruyor. Hemen aşağıda gösterilen örnek video içerisinde sunduğu sabitleme performansını açık şekilde görebileceğiniz X50 Pro, özellikle video sabitleme konusunda kaliteyi kolay kolay geçilemeyecek bir seviyeye taşıyacak izlenimi oluşturuyor.

Bu arada 1 Haziran tarihinde tanıtılacak telefon arkasında bir periskop kamera da taşıyor. Bu kamera ile henüz net olmasa da kayıpsız olarak 10X ya da daha üstü optik (60x dijital ya da hibrit) zoom getirecek denilen telefon, gerçekten şu an çok ama çok merak uyandırıyor. Vivo’nun telefonları maalesef Türkiye’de resmi olarak satılmıyor. Firma pazarın en yenilikçi isimleri arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivo X50 Pro sensörü için detaylar da belli olmuş durumda

Çünkü bu sensör hali hazırda Samsung ISOCELL GN1 adıyla tanıtılmış durumda. Firmanın bu yeni mobil odaklı görüntü sensörü, kısa bir özet yaparsak 1/1.31 inç boyutunda ve 50 megapiksel çözünürlükte. Daha düşük çözünürlük ve 1.2 um gibi biraz daha büyük piksel boyutu ile gelen sensör, firmada bir ilke imza atarak “dual-pixel autofocus” ve “Tetracell pixel-binning” teknolojilerini bir araya getirerek çok iyi otomatik netleme performansı sunuyor deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İLGİLİ HABERLER