reklamı kapat

POPÜLER

Vivo X50

Vivo X50 tasarımı ve teknik özellikleri karşımızda

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden Vivo, X50 serisi iki model üzerinde çalışıyor. Bu sefer Vivo X50 modeli sızdırılmış durumda.

Vivo X50 Pro hakkında birçok bilgi elimizde bulunuyor. Ancak serinin altındaki model biraz gölgede kalmıştı. İşte bu durum kısa süre önce değişti. Yapılan sızıntı ile normal X50 hakkındaki detaylar da ortaya döküldü. Ekran delikli bir kamera üzerine kurulan telefon, yukarıda görebileceğiniz gibi ince çerçeveleriyle çok şık görünüyor ve parmak izi sensörünü ekranına entegre ediyor. 6,56 inç 1080×2376 piksel Super AMOLED ekran üstüne kurulan telefon, önünde 32 megapiksel kamera taşıyor. Telefonun arkasında ise dörtlü kamera yer alıyor. Burada 48 megapiksel ana + 13 megapiksel + 8 megapiksel telefoto + 8 megapiksel ultra geniş açı kameralar bir araya geliyor. 33W hızlı şarj destekli 4.315 mAh pile sahip olan Vivo X50, gücünü abisi gibi Snapdragon 765G işlemciden alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivo X50 Pro modelinden canlı görseller

Vivo X50 Pro için neler biliyoruz?

Gücünü Snapdragon 768 5G‘den alan X50 Pro, arkasında yeni tanıtılan Samsung ISOCELL GN1 sensörü kullanan bir “Gimbal” tipi ana kamera ile yolda bulunuyor. Arkasındaki dörtlü kurulumun üstünde yer alan Gimbal tipi ana kamerası aşağıda görebileceğiniz üzere diğerlerinden çok daha büyük olan telefon, işte bu kamera ile daha önce görülmemiş bir OIS yani optik görüntü sabitleme performansı sunuyor. Çünkü kurulan sistem sayesinde sadece yatay ya da dikey değil, 3 derece kadar eğimde de titreşim giderme gerçekleştirebiliyor. Burada gerçekten özel bir mühendisliğe imza atan ve gelişmiş mikro motorlar kullanan Vivo, yine çok ses getirecek gibi duruyor. 1 Haziran tarihinde tanıtılacak telefon arkasında bir periskop kamera da taşıyor. Bu kamera ile henüz net olmasa da kayıpsız olarak 10X ya da daha üstü optik (60x dijital ya da hibrit) zoom getirecek denilen telefon, gerçekten şu an çok ama çok merak uyandırıyor.

İlgili Video