reklamı kapat

POPÜLER

Vivo X50 Pro

Vivo X50 Pro ve taşıdığı çok iddialı kamera sistemi!

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden Vivo, Vivo X50 Pro modeliyle kamera konusunda çok iddialı bir seçenek sunmaya hazırlanıyor.

Vivo’nun uzun süre önce tanıttığı Apex 2020 modeli hatırlarsınız arkasında iki adet kamera taşıyordu ve burada 48 megapiksellik “Gimbal” adı verilen ana kamera yer alıyordu. Bu kamera tüm modül ile beraber mekanik olarak hareket ediyor ve böylelikle daha önce bir telefonda görülmemiş görüntü sabitleme (OIS) sunuluyor deniyordu. Bu yüzden kamera sabitleme aparatlarına verilen isim olan “Gimbal” ibaresiyle gelen bu kamera, firmanın çok yakında gelecek yeni telefonunda gerçek olacak gibi görünüyor. Çünkü firmanın gücünü Snapdragon 768 5G‘den alan yeni telefonu Vivo X50 Pro, içerisinde yeni tanıtılan Samsung ISOCELL GN1‘in yer aldığı bir “Gimbal” tipi ana kamera ile yolda. Arkasında dörtlü kurulum yer alan ve Gimbal tipi ana kamerası görebileceğiniz üzere diğerlerinde çok daha büyük olan telefon, burada bir periskop kamera da taşıyor. Bu kameralar ile kayıpsız olarak 10X zoom elde edilebilecek gibi görünüyor. Ancak burada en çok görüntü sabitleme performansı merak uyandırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivo X50 Pro sensörü hakkında bilinmesi gerekenler şöyle

Dün gelen bu sensör ISOCELL GN1 adına sahip. Firmanın bu yeni mobil odaklı görüntü sensörü, kısa bir özet yaparsak 1/1.31 inç boyutunda ve 50 megapiksel çözünürlükte. Daha düşük çözünürlük ve 1.2 um gibi biraz daha büyük piksel boyutu ile gelen sensör, firmada bir ilke imza atarak “dual-pixel autofocus” ve “Tetracell pixel-binning” teknolojilerini bir araya getirerek çok iyi otomatik netleme performansı sunuyor deniyor.

İlgili Video

İLGİLİ HABERLER