reklamı kapat

POPÜLER

Samsung ISOCELL GN1

Samsung tanıttı: 50 megapiksel ISOCELL GN1 ile tanışın!

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, kısa süre önce bilgileri gelen 50 megapiksel ISOCELL GN1 görüntü sensörünü tanıttı.

Teknoloji devi Samsung, dün sızıntısı yapılan Sony’nin 50 megapiksellik IMX700’üne rakip olacak mobil cihazlara özel ISOCELL GN1 görüntü sensörü ile karşımızda. Bu alanda 108 megapiksel seviyesine çıkan firmanın yeni sensörü yukarıda da belirttiğimiz gibi 1/1.31 inç boyutunda ve 50 megapiksel çözünürlükte. Daha düşük çözünürlük ve 1.2 um gibi biraz daha büyük piksel boyutu ile gelen sensör, firmada bir ilke imza atarak “dual-pixel autofocus” ve “Tetracell pixel-binning” teknolojilerini bir araya getirerek çok iyi otomatik netleme performansı sunuyor. Burada özellikle firmanın kendi geliştirdiği 108 megapiksel sensöre oranla ciddi bir fark elde ediliyor deniyor. Ayrıca bu sensör büyük piksel boyutunun etkisiyle daha iyi düşük şık performansıyla geliyor. Samsung ISOCELL GN1‘i ilk kullanacak firmanın ise ilginç şekilde Vivo olacağı gelen bilgiler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung 50 megapiksel ISOCELL GN1 dışında başka yeni sensörler de geliştiriyor

Hatırlarsınız firma geçtiğimiz dönemde telefon tarafı için 14 nm üretim sürecinden çıkacak 144 megapiksellik sensörler üretmenin planlarını yapıyor haberleriyle gündeme gelmişti. Daha sonra ise teknoloji devinin 150 megapiksel sensörünü Xiaomi gibi firmalara vermeye hazır olduğu aktarıldı. En son ise 250 megapiksellik bir ISOCELL sensör üzerinde çalışmaya başlandığı ortaya çıkmıştı.

İlginizi Çekebilir

Logitech’in yeni kullanışlı aksesuarı

İLGİLİ HABERLER