reklamı kapat

POPÜLER

Samsung OIS

Samsung tarafından orta seviye telefonları için gelen güzel haber

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, orta seviye akıllı telefon modellerindeki kamera sisteminin önemli bir eksiğini kapatma yolunda.

Samsung’un şu an güncel orta seviye akıllı telefon modellerinin hiçbirinde optik görüntü sabitleme yani OIS yer almıyor. Biliyorsunuz bu teknoloji kişilerin daha stabil videolar ve daha net fotoğraflar çekmesine imkan tanıyor. Samsung tarafından şimdiye kadar hep amiral gemisi modellere özel bırakılan bu önemli ve faydalı teknoloji, gelen bilgilere göre 2020’nin ikinci yarısında çıkacak Galaxy A serisi akıllı telefonlarda da olacak. Bu gerçekten güzel bir haber. Orta seviye akıllı telefonlar artık amiral gemilerinin fiyatları nedeniyle çok ama çok daha çok dikkat çekiyor. Bu açıdan Galaxy A serisinin bu şekilde gelişmesi herkes için olumlu görünüyor. OIS’li ilk model / modellerin hangisi olacağı ise henüz netleşmiş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung kısa süre önce yeni sensörünü tanıttı

Daha bugün gelen bu sensör ISOCELL GN1 adına sahip. Firmanın bu yeni mobil odaklı görüntü sensörü, kısa bir özet yaparsak 1/1.31 inç boyutunda ve 50 megapiksel çözünürlükte. Daha düşük çözünürlük ve 1.2 um gibi biraz daha büyük piksel boyutu ile gelen sensör, firmada bir ilke imza atarak “dual-pixel autofocus” ve “Tetracell pixel-binning” teknolojilerini bir araya getirerek çok iyi otomatik netleme performansı sunuyor deniyor.

İlginizi Çekebilir

Logitech’in yeni kullanışlı aksesuarı