reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy A72

Samsung Galaxy A73 için ortaya atılan 108 megapiksel iddiası

Samsung, gelecek orta seviye modellerinde birçok açıdan çıtayı yükseltecek gibi görünüyor. Samsung Galaxy A73 bu konuda merkezde.

Samsung Galaxy A73, ortaya atılan bazı iddialara göre daha önce Samsung amiral gemilerinde gördüğümüz 108 megapiksel ana kamera ile karşımıza çıkarılacak. Bu konuda bir ilke imza atacak firma, böylece orta ve orta üst seviyeyi çok daha iddialı hale getirecek.

Daha önce gelen duyumlara göreyse gelecek birçok Galaxy A73 gibi Galaxy A serisi telefonda OIS yani optik görüntü sabitleme de olacak. Amiral gemisi özellikleri orta ve orta üst seviyeye getirmesi güzel görünen Samsung, umuyoruz bu adımlar sonrasında telefonların fiyatlarında bir artışa gitmez.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A73 için AMD GPU’lu Exynos beklentisi de var

Samsung daha önce de aktardığımız üzere yeni nesil bir mobil işlemci geliştiriyor. Bu işlemcinin arkasında AMD de yer alıyor. AMD, Samsung’un yeni işlemcisinde GPU yani grafik tarafına odaklanıyor.

Bu halen resmi olarak lanse edilmeyen RDNA 2 temelli mobil işlemci, performans konusunda, özellikle de AMD’nin dokunuşunu kattığı GPU tarafında çok iddialı geliyor. Daha önce söylendiği kadarıyla işlemcide 6 çekirdekli bir RDNA2 grafik birimi yer alıyor.

Bu işlemcinin, Exynos ürün gamında tek olmama ihtimali bulunuyor. Daha önce sağlam bilgiler veren bir kaynağa göre AMD GPU’lu Samsung Exynos işlemciler, ileride orta seviye Galaxy A serisine de gelecek.

Burada halen bir telefon adı verilmiyor (Galaxy A73 ile cihaz olabilir) ancak ilk modellerin 2021’de değil 2022’de karşımıza çıkması bekleniyor. Amiral gemilerine özel sürümden daha az çekirdek barındıracak bilgisi verilen Galaxy A serisine özel AMD GPU’lu Exynos işlemci, ilk testlere göre ısınma sorunu yaşatmıyor.

İlginizi Çekebilir

Her bisikleti elektrikli yapan özel kit