reklamı kapat

POPÜLER

Facebook WhatsApp

Beklenen WhatsApp çoklu cihaz desteği için son viraja girildi

WhatsApp tarafından uzun zamandır aktif olarak geliştirilen çoklu cihaz desteği için son viraja girildi. iOS tarafında açık test başladı.

WhatsApp için çoklu cihaz desteği uzun zamandır gündemde. Bilmeyenler için bu sayede kişiler WhatsApp hesaplarını sahibi oldukları başka cihazlara da taşıyabilecek.

Yani WhatsApp’ı sadece SIM kartın takılı olduğu telefonda kullanma dönemi çok ama çok yakında sona eriyor. Altyapının ana telefon internete bağlı olmasa dahil çalışacağı aktarılıyor. Bu özellik için halen tam olarak tarih verilmiyor ancak sistem en son iOS betasıyla herkese açılmış durumda. 

Burada bilinmesi gereken en önemli detaylardan birisini ise firma tam olarak şöyle açıklıyor:

“WhatsApp’ı aynı anda dört adede kadar ikincil cihazda kullanabilirsiniz ancak WhatsApp hesabınıza tek seferde yalnızca bir adet telefon bağlayabilirsiniz.”

Yani süreçte aynı WhatsApp hesabı iki farklı telefonda kullanılamıyor. Bu genel olarak bakıldığından alınmış oldukça mantıklı bir karar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp kısa süre önce de başka bir özellikle gündemdeydi

WhatsApp, ortaya çıktığı kadarıyla şimdilik sadece iOS tarafında kullanıcılara sesli mesajlar için çeviri imkanı tanıyacak. Aktif olarak test edilen özellik, Android tarafında yer almıyor. Ancak sürecin ileride Android için de sunulması hemen hemen garanti sayılabilir.

Bu özellik sayesinde kullanıcılar gelen sesli mesajları yazılı olarak görebilecek ve istedikleri kısma hızlıca geçiş yapabilecek. Elde edilen verilere göre süreçte çeviri için WhatsApp’a ya da Facebook’a veri gitmeyecek, çevrilen mesajlara iki isim de erişemeyecek.

Ancak süreçte Apple’ın cihazlardaki yerleşik ses algılama sistemi çalışıyor ve istenirse sistemin gelişmesi için Apple’a veri gönderilebileceği aktarılıyor. Bu ikinci kısım tamamen opsiyonel olarak sunuluyor.

Yapılan çevirileri yerleşik olarak depolayacak ve daha sonrası için tekrar çeviri gereksinimini ortadan kaldıracak platform, bu imkan ile kişileri sevindirecek gibi görünüyor. Çünkü bazen kişiler sesli mesajları dinleyebilecek durumda olmuyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti