reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp

WhatsApp yakında birden fazla cihazda kullanılabilecek; işte son detaylar

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp, çok uzun zamandır gündemde olan önemli özelliği için adımlar atmaya devam ediyor.

Facebook‘un sahibi olduğu WhatsApp, biliyorsunuz uzun süredir çoklu hesap desteği ile gündeme geliyor. Halen beta sürümlerinde kapalı olarak test edilen bu özellik sayesinde kişilerin aynı WhatsApp hesabını dört farklı cihazda kullanmasının önü açılıyor. Bu sayede aynı hesap hem Android telefonda hem Android tablet üstünde hem de örneğin iPad ve bilgisayar üzerinde açabilecek deniyor. Bu özelliğin tüm popüler işletim sistemlerinde destekleneceği aktarılıyor ve farklı cihaz üstü girişlerde kişilerin bildirim alacağı aktarılıyor. Tüm cihazların tek bir sayfada yönetileceği altyapıda, cihaz ekleme işlemi SMS ya da WhatsApp Chat üzerinden gönderilen kodlar ile olacak da deniyor. Yeni gelen bilgilere göreyse sohbet geçmişini cihazlar arasında senkronize de edilecek. Burada sohbet geçmişini zorunlu olarak Wi-Fi üzerinden yapacak şirket, çoklu senkronizasyon ile büyük bir kolaylık sağlayacak. Burada bu özelliğin çıkmasıyla WhatsApp’ın özel iPad uygulaması da kullanıma sunulacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için sunulan en son yenilikler şunlar olmuştu

Bugün, bu mesajların doğruluğunu kontrol etmek için basit bir yöntem sağlamak üzere sohbetlere büyüteç düğmesi ekliyoruz. Çok kez iletilmiş mesajlara yönelik arama yapmanın basit bir yöntemini sunarak, kullanıcıların mesaj olarak aldıkları içeriklerle ilgili haber sonuçlarını veya diğer bilgi kaynaklarını bulmalarını kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Bu özellik, kullanıcıların ilgili mesajı tarayıcıları üzerinden yüklemelerine olanak sağlıyor ve bu mesaj WhatsApp tarafından hiçbir zaman görülmüyor. Web’de ara özelliği bugünden itibaren ABD, Birleşik Krallık, Brezilya, İrlanda, İspanya, İtalya ve Meksika’da Android, iOS ve WhatsApp Web için WhatsApp’ın en güncel sürümüyle birlikte kullanıma sunuluyor.”

İlgili Video