reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp için beklenen faydalı özellikte son adımlar!

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp, çok uzun zamandır gündemde olan önemli bir özelliği daha yakında kullanıma sunuyor.

Facebook‘un sahibi olduğu WhatsApp, özellikle son dönemde sürekli olarak yeni özellikler kazanmaya, yeni özellikler ile gündeme gelmeye devam ediyor. Bu özelliklerin başında da çoklu hesap desteği yer alıyor. Çok uzun zamandır test edilen bu özellik sayesinde kişilerin aynı WhatsApp hesabını iki farklı cihazda kullanmasının önü açılıyor. Bu sayede bir hesap örneğin hem Android telefonda hem de Android tablet üstünden açılabiliyor. Bu özelliğin Android yanında iOS tarafında da sunulacağı aktarılıyor ve farklı cihaz üstü girişlerde kişilerin bildirim alacağı da aktarılıyor. İşte bu özellik için WhatsApp’ın son sürümlerinde arayüzün son aşamasına geldiği görülüyor. Son betaya “WhatsApp’ı başka cihazlarda kullanın” ibaresini açık şekilde ekleyen firma, beklenen resmi çıkışa gerçekten çok yakın görünüyor. Ancak elimizde halen direkt bir tarih yer almıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp kısa süre önce önemli bir güncelleme daha yaptı

Uygulamanın daha önce dört kişiye destek veren toplu görüşme altyapısı, hem video hem de sesli toplu görüşme için sekiz kişiye artırıldı. Kısa süre önce beklenen adım atıldı ve bu özellik Türkiye başta olmak üzere birçok pazarda resmi olarak kullanıma çıktı. Firmanın açıklamasına göre özellikten yararlanabilmek adına herkesin son sürüme geçiş yapması gerekiyor.

İlgili Video