reklamı kapat

POPÜLER

Android telefon sahiplerini sevindirecek yeni Windows 10 özelliği

Android telefon sahiplerini sevindirecek yeni Windows 10 özelliği

Microsoft, Android cihazlar ve Windows 10 arasında bağ kuran Telefonunuz uygulaması için yeni bir özelliği kullanıma sunuyor.

Windows 10 bilgisayarlar için buradan, Android içinse buradan indirebileceğiniz Telefonunuz (Your Phone) uygulaması gelişmeye, yeni imkanlar kazanmaya devam ediyor. Hatırlarsınız geçtiğimiz yıl yapılan bir güncelleme ile uygulamaya Android cihazlara gelen bildirimlere direkt olarak bilgisayarlardan erişim sağlanması imkanı tanımaya başlamıştı. Daha sonra bu süreç standart telefon görüşmesi için de genişletilmişti. Başta ilk olarak Insider programına dahil olan kullanıcılara açılan özellik, daha kişilerin telefonlarına gelen çağrıları bilgisayarlarından yanıtlamasına imkan tanıyordu. İşte bunlar arasına yakın zamanda bir müzik kontrol imkanı da geliyor. Bu sayede kişiler telefonlarında dinledikleri müziği (Örneğin Spotify üstünden) direkt olarak bilgisayarlarından kontrol edebilecek. Şu an Insider programında test edilen özellik, özellikle mobil / dizüstü bilgisayar kullanımında çok faydalı görünüyor. Yukarıda da görebileceğiniz üzere müzik kontrolü uygulamanın hemen sol alt kısmında kolay erişebilir şekilde yer alıyor. Özelliğin yakında herkes için çıkacağı düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android telefonlar ile Windows 10 arasında bağlantı artıyor

Söylendiği kadarıyla yakın gelecekte kişiler bu uygulamayı kullanarak cihazları arasında “kopyala – yapıştır” da yapabilecek. Yani telefonunuzda kopyaladığınız bir dosyayı / diğer içerikleri bilgisayarınıza aktarabileceksiniz. Bu kullanışı süreç bilgisayardan telefona şeklinde de çalışacak. Ortaya çıkan bu yeni özellik henüz kullanımda değil ancak sızanlar çıkışın çok yakında olduğunu gösteriyor. Bu özelliğin de sadece Android’ler için sunulacağı tahmin ediliyor.

İlgili Video

Nvidia RTX ekran kartlarıyla sunulan önemli imkan