reklamı kapat

POPÜLER

Android windows 10 your phone telefonunuz

Android sahiplerini sevindiren Windows 10 özelliğine yeni imkan

Microsoft, Android cihazlar ve Windows 10 arasında bağ kuran Telefonunuz uygulaması için güzel bir özellik üzerinde çalışıyor.

Windows 10 için buradan, Android içinse buradan indirebileceğiniz Telefonunuz (Your Phone) uygulaması, gelişmeyi sürdürüyor. Hatırlarsınız geçtiğimiz aylarda yapılan bir güncelleme ile uygulama Android cihazlara gelen bildirimlere direkt olarak bilgisayarlardan erişim sağlanmasına ve yönetilmesine imkan tanımaya başlamıştı. Daha sonra bu süreç herkes için standart telefon görüşmesi sürecine de genişletilmişti. Başta ilk olarak Insider’lara açılan özellik, kişilerin telefonlarına gelen çağrıları bilgisayarlarından yanıtlamasına imkan tanıyordu. Microsoft Telefonunuz uygulaması özelinde yeni bir özellik daha geliştiriyor. Söylendiği kadarıyla yakın gelecekte kişiler cihazları arasında “kopyala – yapıştır” da yapabilecek. Yani telefonunuzda kopyaladığınız bir dosyayı / diğer içerikleri bilgisayarınıza aktarabileceksiniz. Bu kullanışı süreç bilgisayardan telefona şeklinde de çalışacak. Ortaya çıkan bu yeni özellik henüz kullanımda değil. Ancak sızanlar çıkışın çok yakında olduğunu gösteriyor.

Android windows 10 your phone telefonunuz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows 10 ve Android için sunulan Telefonunuz çok kullanışlı bir uygulama

Mac ile iPhone‘lar arasındaki etkileşim düzeyini Your Phone ile Windows ve Android dünyasına getiren Microsoft, bu sistemle genel olarak güzel yorumlar alıyor. Süreçte gelen çağrıları metin mesajı ile reddetme gibi güzel bir özellik de bulunuyor. Bu sistem sayesinde artık bilgisayarınız yanınızdayken telefonunuza olan ihtiyaç hatırı sayılır seviyede bitiyor. Geliştirilmeye devam edilen altyapı, görüşmelerin bilgisayardan tekrar telefona aktarılmasına da imkan tanıyor.

İlgili Video

Ankara merkezli Edelkrone’dan yeni ürün