reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen ID.4

Volkswagen ID.4 için tanıtım tarihi netleşti; işte bilmeniz gerekenler

ID.3’ün ardından kullanıcılarla buluşacak ikinci elektrikli model olma yolunda ilerleyen Volkswagen ID.4 için önümüzde çok fazla zaman kalmadı.

2019 içerisinde ilk modeli olan ID.3’ü üretim bandına çıkaran Volkswagen, beklediğimiz gibi 2020’ye de hareketli giriyor. Şu sıralar Golf GTI üzerinden gündemde olan markanın elektrik planlamasındaki ikinci hamle de kısa süre içerisinde karşımızda olacak. Autocar kaynaklı olarak paylaşılan detaylarda, yeni dönemdeki ailenin ikinci modeli olacak Volkswagen ID.4 için New York Otomobil Fuarı işaret ediliyor. Nisan ayında kapılarını açacak olan organizasyonda tanıtılacağı söylenen modelin, resmi tanıtımından önce önemli birkaç detayını görmeyi bekliyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ID.4 için beklenen teknik veriler

İki farklı versiyon üzerinden asfalta inmesi beklenilen SUV modelinin tasarım bazında konsept versiyonuyla benzerlik göstereceğini söyleyebiliriz. Halihazırda prototip görselleri üzerinden kameralara pozlar veren ID.4’ün teknik özellikleri için ID.3’ü baz almak da yeterli. Üzerinde iki adet elektrik motorunu barındıracak olan otomobilin 300 beygirin üzerinde güce sahip olacağı da büyük oranda netlik kazanmış durumda. 450 Nm tork da yine performans noktasında beklememiz gereken veriler arasında. Söz konusu elektrikli model olduğu için haliyle menzil de önemli bir beklenti. ID.3’te olduğu gibi 550 kilometrelik limiti burada bekleyebiliriz. Önümüzdeki ay daha net detaylar karşımızda olacak.

İlginizi çekebilir

ID. Buzz