reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen ID 4

Volkswagen ID 4 için tasarım dinamiklerine odaklanan yeni detaylar

Tanıtımına bir aydan az bir sürenin kaldığı Volkswagen ID 4, markası için elektrikli SUV pazarına girişin resmi anahtarı olacak.

Önümüzdeki ayın sonunda resmi tanıtım etkinliği gerçekleştirilecek olan ID.4 ile birlikte Volkswagen cephesi elektrikli SUV segmentine giriş yapacak. ID.3 hatchback’in ardından, MEB EV’ye özel platform tabanlı ikinci araç olan kompakt model için resmi kaynaklardan paylaşımlar da gündemi sıcak tutmak adına devam diyor. İlk adımda Avrupa ve Çin pazarlarında satışa sunulacak olan Volkswagen ID 4, markası için bir tasarım evrimini temsil ediyor. Araçla ilgili geri sayım devam ederken, markanın baş tasarımcısı Klaus Zyciora da önemli açıklamalarda bulundu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ID 4 marka kimliği için yeni bir meydan okuma

Süreçle ilgili önemli noktalara değinen Zyciora; “ID.4, bizler için elektrikli bir tasarım evrimini temsil ediyor. Aracın dış tasarımı temiz, akıcı ve güçlülük üzerine kurulu. Kendine güvenen bir karakter ortaya koyuyor. Bu, temelde kimliğimizin kesintisiz, aerodinamik tarzından kaynaklanıyor. Bu tasarım dilini ID.4 ile birlikte ilk kez SUV segmentine transfer ediyoruz.” ifadelerine yer verdi. MEB platformu üzerine geliştirilecek olan ID 4’ün iki farklı versiyonla sunulması bekleniyor. Arkadan çekişli kombinasyonda 201 beygir güç ve 310 Nm torka sahip olması beklenen modelin 4×4 paketiyse 302 beygir güç ve 450 Nm torka sahip olacak. Menzil dinamikleri de hala 500 kilometre civarlarına işaret ediyor. Gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle 2020 Volkswagen Golf