reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen ID 4

Volkswagen ID.4 cephesinden ilk resmi kokpit görselleri geldi

Ailenin ilk tam elektrikli SUV modeli olarak maceraya koyulacak olan Volkswagen ID 4, modern ve minimal kokpitiyle güncel pazara uygunluk sağlayacak.

Yeni dönemindeki ilk elektrikli modeli ID.3‘ün Avrupa merkezli teslimat süreçlerine yavaş yavaş hız veren Volkswagen cephesi, bir yandan da ID.4’ün tanıtımı için de çalışmalara devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ailenini ikinci modeli için dış tasarım görsellerini paylaşan resmi kaynaklar, bu kez seri üretimde son kullanıcıya ulaştırılacak olan kokpit parçaları üzerinden karşımıza çıkıyor. ID.3 hatchback ile büyük oranda benzerlik gösteren bir kullanıcı konsoluna sahip olacağını gördüğümüz ID.4’ün ufak tefek noktalarında farklı olarak nitelendirebileceğimiz dokunuşlar yapılmış. Volkswagen, ID 4, tasarımın önesinde iç mekanı geniş, sade tasarım, modern aydınlatma ve sürdürülebilir döşeme malzemeleriyle donatılmış bir SUV modeli olarak banttan indirilecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ID 4 hakkında var olan detaylar

Elektrik gücü ve SUV dinamiklerinin buluştuğu ilk ID modeli olmaya hazırlanan ID 4’ün iç yaşam alanı altyapının da sayesinde oldukça geniş olacak. Arka koltuk sırasının, bir üst kategorideki geleneksel bir SUV kadar geniş alan sunacağı söylenirken, bagaj tüm koltuklar yerinde iken 543 litrelik bir kullanım alanı vadedilecek. ID.4’ün bazı versiyonlarında sunulacak olan koltukların, AGR konforu onaylı olması da dikkat çekiyor. Aracın ön konsolunda iki dijital ekran ile birlikte yeni direksiyon simidi, markanın içerisinde bulunduğu dönüşümün de nitelikli bir temsilcisi olarak değerlendirilebilir. 30 farklı renkteki ambiyans aydınlatma seçeneği de gece sürüşlerinde hoş bir deneyimin anahtarı olacak. MEB platformu üzerine geliştirilecek olan ID 4’ün iki farklı versiyonla sunulması hala geçerliliğini koruyan beklentiler arasında. Arkadan çekişli kombinasyonda 201 beygir güç ve 310 Nm torka sahip olması beklenen modelin 4×4 paketiyse 302 beygir güç ve 450 Nm torkla asfalta inecek gibi görünüyor. Menzil dinamikleri de hala 500 kilometre civarlarına işaret ediyor. Gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle 2020 Volkswagen Golf