reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen ID.3

Volkswagen ID.3 menzil macerası; resmi değer 111 km aşıldı

İlk örnekleri üzerinden kullanıcılarla buluşmaya hazırlanan Volkswagen ID.3, en üst paket değerine yaklaşan bir orta versiyon performansı çiziyor.

Advertisement

Yeni dönemin ilk elektrikli modeli olarak üretim süreci hummalı şekilde devam eden Volkswagen ID.3, son kullanıcıya ulaşmanın arifesinde. Bu süreçte modelin ilk örnekleri asfalt üzerinde resmi ekiple birlikte önemli sınavlar vermeye de devam ediyor. Üç farklı batarya paketi üzerinden farklı ihtiyaçlara göre tercih edilebilecek olan ID.3, kısa süre önce Almanya’dan İsviçre’ye uzanan bir maceraya atıldı. Almanya’nın Zwickau şehrinden İsviçre’nin Schaffhausen kentine tek bir şarjla giderek resmi WLTP menzil verisine önemli bir referans noktası ekleyen model, bu sayede güven tazeliyor.

Volkswagen ID.3

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ID.3, 1st Pro Performance paketiyle rotada test edildi

Gerçekleştirilen testle ilgili paylaşılam bilgilere baktığımızda rotanın yüzde 44’lük bir kısmının otoban ve otoyol gibi açık bölümde gerçekleştirildiğini görüyoruz. Geriye kalan yüz 56’sı ise taşra ve şehir içi yollarını içerisine alıyor. Tüm parçaların bir araya getirilmesiyle de ID.3’ün saatte 56 km/s hız ile 531 kilometre yol kat ettiğini görüyoruz. Rotanın tamamlanma süresiyse yaklaşık 9 saat olarak kayıtlardaki yerini koruyor. Testte kullanılan versiyonun 58 kWh pil paketini içeren 1st Pro Performance modeli olması ve modelin 420 kilometrelik değerini 111 kilometre aşması da buradaki asıl hikaye aslında. Ailenin en üst versiyonunda sunulan 77 kWh paketin fabrika çıkış olarak 550 kilometre menzil vadetmesi de zirve beklentilerini artırmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR