reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen ID Buzz

Volkswagen ID Buzz cephesinden kötü haber; üretime ara verildi

Son yılların en merak edilen elektrikli modeli Volkswagen ID Buzz, bataryada tespit edilen problemden ötürü üretimde aksamaya girecek.

“Konsept sandalyesi” üzerinde uzun süre oturmasının ardından Mart 2022’de gerçekleştirilen tanıtımıyla birlikte seri üretim formuna kavuşan Volkswagen ID Buzz için gezegenin en çok arzulanan otomobillerinden demek çok da yanlış olmaz. Geçtiğimiz mayıs ayı itibarıyla merakla beklenen modelinin siparişlerini almaya başlayan Volkswagen, haziran ayının ilk haftasıyla birlikte de Almanya’daki üretim sürecine başladı. İlk örnekleriyle banttan inmeye başlayan ID Buzz için meraklılarını üzerecek sürpriz bir gelişme ise şu sıralar gündemde. Hannover tesislerindeki üretimi, yaşanan problemlerden ötürü durdurulduğu açıklanan modeldeki sorunun temelinde ise batarya modülleri yatıyor.

Volkswagen ID Buzz batarya problemi kullanıcılara yansımayacak

Doğrudan yerel basın tarafından gündeme getirilen gelişmenin detaylarına baktığımızda, ID Buzz’ın bataryasında kullanılan bazı modüllerde hatalara rastlanmış olması dikkat çekiyor. Araç için yeni bir tedarikçi ile anlaşmaya giden Volkswagen’de de talihsiz aksamaya neden olan problem sebebiyle şimdilik bir hafta üretim yapılamayabileceği ifade ediliyor. Araçlardaki menzil değerini doğrudan etkilediği söylenen batarya probleminin, diğer modellerde görülme ihtimalinin olmadığını da özellikle belirtmekte fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Süreçle ilgili resmi bir açıklama paylaşan Volkswagen cephesi; “ID Buzz’da kullanılan batarya hücreleri tamamen yeni bir tedarikçiden geliyor. Bu sistemin ilk ve tek olarak bu modelde kullanılmasından ötürü, diğer ID modellerinde böyle bir hata ile karşılaşılması söz konusu değil. Sorun sadece Hanover fabrikasındaki örnekleri etkiliyor.” ifadelerine yer verdi. İlk üretimde toplamda 500 adetlik ID Buzz’ı etkileyecek olan batarya probleminin, araçların teslim edilmemesinden ötürü kullanıcılara bir yansıması olmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR