reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen I.D. Buzz
Volkswagen ID Buzz

Merakla beklenen Volkswagen I.D. Buzz için üretim gelişmesi

Bekleyiş sürecinin üçüncü yılını doldurduğumuz Volkswagen I.D. Buzz ile ilgili nihayet resmi kanattan önemli bir açıklama geldi.

Kendi çatısı altında yeni bir isim oluşturarak kendisine adeta temiz bir sayfa açarak elektrikli otomobil adımlarını atmaya başlayan Volkswagen, ID.3‘ün üretim sürecine kısa süre önce başladı. Planlama gereği bizleri ikinci hamle olarak ID.4 beklerken, aslında en merak edilen model için okların hangi yönü gösterdiğini çok iyi biliyoruz. İlk kez Ocak 2017’de gösterimi yapılan Volkswagen I.D. Buzz, klasik Microbus’ün günümüz dünyasına taşınmış dinamikleriyle inanılmaz bir ilgi gördü. Markanın da kayıtsız kalmayarak üretim listesine aldığı modelle ilgili uzun süredir devam eden bir bekleyişten de söz edebiliriz. 5 yıllık planlama içerisinde son kullanıcıya ulaşacak formuyla karşımıza çıkması beklenilen modelle ilgili nihayet bazı parçalar yerine oturmaya başladı.

Volkswagen ID Buzz

Volkswagen I.D. Buzz için seri üretim planlaması yapıldı

Volkswagen Amerika Yöneticileri’nden Johan de Nysschen tarafından verilen ilk bilgilere göre, Buzz’ın üretim süreci için planlama tamamlandı. Bu planlamaya göre 2022 yılında banda çıkacağını gördüğümüz model, Almanya’da yer alan tesislerden tüm dünyaya dağıtılacak. Araçla ilgili merak edilen bir diğer konu ise seri üretime geçtiğinde hangi isimle yola devam edeceği. Nysschen’e göre şu an için bu konuyla ilgili resmi bir karar verilmiş değil. Bu da hala Buzz adının yola aktarılma ihtimalini devam ettiriyor. Süreç içerisinde bir de Cargo VAN versiyonu tanıtılan aracın böyle bir formül üzerinden de farklı amaçlar için satışa sunulması da beklentiler arasında. Üç sene önce 435 ile 600 km aralığında menzil, 5 saniyelik 0-100, 160 km/s’lik maksimum sürat ve 369 beygirlik güç değerleriyle karşımıza çıkarılan modelin üretim formunda da bu rakamları koruması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Bataryanız ona emanet; Volkswagen mobil şarj robotuyla tanışın