reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Microbus’ün dönüşü niteliğindeki I.D. Buzz için heyecan yaratan konsept fikirler

02 Ocak 2018

Autoblog ekibi tarafından gerçekleştirilen Volkswagen I.D. Buzz tasarımları, içerisinde keyifli sürprizleri barındırıyor.

Volkswagen grubu dahilinde yer alan Skoda, SEAT ve Porsche gibi üreticilerin ortak adım doğrultusunda 2020 itibarıyla elektrikleşme sürecinin başlayacağını artık net bir şekilde görebiliyoruz. Grubun temel taşı niteliğindeki Volkswagen içerisinde bu süreç kademeli olarak versiyonlarıyla tanıştığımı I.D. ailesi üzerinden yürüyecek. Özellike SUV modeli Crozz ve Microbus’ün yeni jenerasyonu olarak nitelendirilen Buzz, şu anki durum içerisinde en çok dikkat çeken ve beklenen parçalar konumunda. I.D ailesinin piyasaya sunulacak ilk modellerinden olan Buzz teknik değerleri kadar tasarımıyla öne çıkarken, Autoblog ekibi tarafından gerçekleştirilen konsept tasarımlar bu konuda kişiselleştirmenin ne derece esnek olabileceğini bir kez daha öne çıkartıyor.

Scooby-Doo’nun yeni oyuncağı

Geliştirilen tasarımlara göz atmadan önce I.D. Buzz’ın konsept formu için açıklanan resmi teknik verileri hatırlamakta fayda var. Grup içerisinde diğer markalarda da kullanılacak olan MEB platformu üzerine geliştirilecek olan model, dört tekerlekten çekişli altyapıya sahip olacak. Hızlı şarj desteğiyle yarım saatlik bir şarjla yüzde 80 doluluğa erişebilen Buzz’ın, kullanım şartlarına göre 435 ile 600 km aralığında menzil kat edebileceği açıklanmıştı. 0’dan 100’e yaklaşık beş saniyede erişen, maksimum sürati saatte 160 km olan modelin maksimum güç değeriyse 369 beygir şeklinde değerler yansımıştı. Kağıt üzerinde bakıldığında oldukça başarılı olan bu verilerin seri üretim versiyona nasıl yansıyacağı merak edilirken, tasarım sürecindeki merak gerçekleştirilen konsept çalışmalarla şimdilik yanıt buluyor.