reklamı kapat

POPÜLER

Samsung C-Lab

Samsung C-Lab, CES 2018’de sergileyeceği yaratıcı teknolojilerini tanıttı [Video]

Samsung‘un zaman zaman geleceğe yönelik projeler ile gündeme gelen bölümü C-Lab (Creative Lab Project), CES 2018′i de boş geçmeyecek. İşte Samsung C-Lab tarafından hazırlanan 2018’e özel üç yeni proje;

Araştırma geliştirme süreçlerine bulunduğu her alanda büyük önem veren Samsung, C-Lab ile yine önemli teknolojiler geliştirmiş görünüyor. Bunlardan ilki S-Ray (Sound-Ray) ismine sahip. S-Ray temel olarak sadece sizin duyabileceğiz ses üreten bir hoparlör. Boyna takılan formu da bulunan ürün, bu sayede hem müziğinizi dinlemenize hem de çevrenizi duymanıza imkan tanıyor. Oldukça hafif ve küçük olan S-Ray hoparlörler, uzun süreli kulaklık kullanımının yarattığı olumsuz etkileri ortadan kaldırıyor. Her yerde kullanıma uygun olan kablosuz çözüm, oldukça ilginç görünüyor. Şirketin tanıttığı bir diğer yeni teknoloji ise GoBreath ismine sahip. Tıbbi bir çözüm olan GoBreath, akciğer hasarı yaşayan insanların sağlıklarını yeniden toplamasına odaklanıyor. Samsung Sağlık Merkezi doktorları tarafından hazırlanan GoBreath, özel bir portatif cihaz ve uygulama üzerine kuruluyor. Kişilerin doğru şekilde derin nefes egzersizleri yapmasını amaç edinen ürün, bulut üzerinden doktorlarla bağlantı da sunuyor.

Samsung C-Lab
Samsung C-Lab
Samsung C-Lab
Samsung C-Lab
Samsung C-Lab
Samsung C-Lab

Samsung C-Lab’ın son çalışması Relúmĭno

S-Ray ve GoBreath’den sonra tanıtılan Relúmĭno, yine sağlık odaklı bir çözüm. Modifiye edilmiş bir Gear VR başlığı kullanan Relúmĭno, görme sıkıntısı yaşayanların hayatını kolaylaştırıyor. İlk olarak MWC 2017’de gösterilen ürün, görme seviyesi düşük kişilerin çok daha iyi görebilmesine imkan tanıyor. Başlıkta yer alan kameranın kaydettiği görüntüleri işleyerek az gören kişilerin algılayabileceği seviyeye getiren teknoloji, şu an aktif olarak çalışıyor. Ancak sistemin yukarıda görebileceğiniz gibi güneş gözlüğü kadar kompakt hale getirilmesi hedefleniyor.

Video