reklamı kapat

POPÜLER

Samsung C-Lab

SelfieType

Becon

Samsung C-Lab

Hyler

Ultra V

SunnySide

Circulus

FITT

Vtouch

Samsung C-Lab

Smoothy

Samsung’dan birbirinden ilginç C-Lab projeleri

Samsung, her yıl geleceğe yönelik projeler ile gündeme gelen bölümü C-Lab (Creative Lab Project) ile CES 2020’yi de boş geçmiyor.

CES 2020 fuarına artık çok kısa bir süre kaldı. Yüzlerce teknoloji firmasının yeni teknolojilerini, 2020’ye şekil verecek yeniliklerini tanıtacağı fuar, merakla bekleniyor. Bu fuarın en önemli isimlerinden birisi ise elbette Samsung olacak. Firmanın da özellikle C-Lab imzalı teknolojileri öne çıkacak gibi görünüyor. Burada yine birçok projeye destek veren teknoloji devi, ses getirmeyi bir kez daha başarmış durumda. Hazırlanan projeler arasında ilk olarak SelfieType karşımıza çıkıyor. Bu sistem telefonların ön kamerasını kullanarak her yüzeyi klavye haline getiriyor. Selfie kamerası parmak hareketlerinizi takip ediyor ve yapay zeka ile bunları metne dökebiliyor. Bir diğer proje ise Hyler. Bu temel olarak bir kalem ve üstünü çizdiğiniz yazıları (Kitap ya da gazete vb. üstünde) düzenlenebilir olarak telefonlara aktarabiliyor.

Becon ile saç sağlığını detaylı olarak analiz eden bir cihaz karşımıza getiren Samsung, SunnySide ile evinize “yapay” olarak güneş ışığı getiriyor. Bir diğer proje Ultra V ise bir sensör ve kişisel ültraviyole ölçümü yapabiliyor. Firmanın CES 2020’de C-Lab dışındaki bazı projeleri / ürünleri de bulunuyor. Burada Circulus isimli bir insansı robot, FITT isimli sağlık kayıt uygulaması, Vtouch isimli akıllı cihazları göz ve parmak hareketleriyle kontrol etme cihazı ile Smoothy isimli bir filtre / karakter destekli grup video sohbet uygulaması yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, CES 2020’de başka tanıtımlar da yapabilir

Burada firmanın Galaxy S10 Lite ve Galaxy Note 10 Lite isimli yeni akıllı telefonlarını tanıtması bekleniyor. Ayrıca şirketle bağlantılı bir “yapay insan” NEON da yolda gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de de satılan Xiaomi Mi Note 10