reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Huawei Mate Xs

Huawei Mate Xs hakkında dikkat çeken yeni detay

Katlanabilir telefon Huawei Mate X‘in performans konusunda çıtayı yükseltecek yeni sürümü Huawei Mate Xs hakkında yeni bilgiler çıktı.

Advertisement

Katlanabilir telefon Huawei Mate X, Türkiye’de satılmıyor olmasa da dikkat çeken cihazlar arasında yer alıyor. Galaxy Fold’un ekran sorunları nedeniyle çıkışı geciken, yüksek fiyatı nedeniyle de geniş bir kitleye ulaşamayan cihaz, yerini Huawei Mate Xs modeline bırakacak. İşte bu model kısa süre önce resmi 3C kayıtlarında kendisini gösterdi. Bu açıdan çıkışı daha önce de söylendiği gibi 2020 ilk çeyrekte yapılacak gibi duran model, kayıtlara göre 65W hızlı şarj sistemiyle geliyor. Mate X’e 55W hızlı şarj koyan firma, yeni modelinde gücü hatırı sayılır oranda artırıyor. CEO’su Richard Yu’ya göre Mate X’ten daha iyi bir menteşe sistemine sahip olacak katlanabilir telefon, aynı zamanda çizilmelere karşı daha dayanıklı bir ekran üstü kaplama ile geliyor. Mate X’ten farklı olarak gücünü Kirin 980 değil Kirin 990 5G işlemciden alan modelin, global olarak satılacağı da düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate Xs ve Mate X’in paylaştığı ortak özellikler neler? 

Toplam 4.500 mAh pil üzerine kurulan cihaz, bünyesinde Çin merkezli BOE tarafından üretilen 8 inç 2480×2200 piksel bir esnek OLED ekran barındırıyor. Cihaz 6 GB RAM + 128 GB depolama, 8 GB RAM + 256 GB depolama ve 12 GB RAM + 512 GB depolama seçeneklerine sahip. Kamera tarafına baktığımız zaman ise modelin arkasında 40 megapiksel + 16 megapiksel + 8 megapiksel + ToF dahil dörtlü kamera kurulumu bizleri karşılıyor.

İlgili Video

Normal Mate X’in kutu açma videosu