reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei tarafından merak uyandıran yeni telefon haberi

Katlanabilir telefon Huawei Mate X, firmanın ilk katlanabilir modeli oldu. Yakında Mate Xs geliyor. Ancak firmadan bir sürpriz daha var.

Gelen bilgiye göre Huawei 24 Şubat tarihinde bir basın konferansı düzenleyecek. İşte bu konferansta firmadan yeni bir katlanabilir telefon modelinin geleceği aktarılıyor. Bu yeni cihazın bazı kaynaklar Mate Xs olabileceğini düşünüyor. Ancak bu cihazın tamamen yeni bir katlanabilir telefon çıkma ihtimali de yüksek deniyor. Hatta Huawei’nin Samsung Galaxy Z Flip ve 2020 Motorola Razr rakibi bir dikey katlanabilir telefon ile tanıtabileceğini düşünenler de bulunuyor. Eğer cihaz Mate Xs çıkarsa biraz hayal kırıklığı yaratır ancak bu cihaz da merak ediliyor. Çünkü bu modelin artık global olarak geniş kitlelere hitap edeceği aktarılıyor. Ancak yine de fiyatın ucuz olması kesinlikle beklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate Xs geldiğinde yüksek ihtimalle şu özelliklere sahip olacak

Mate Xs, CEO Richard Yu’ya göre Mate X’ten daha iyi bir menteşe sistemiyle yolda bulunuyor. Yani ilk telefondan daha sağlam olacak model,  firmanın 65W hızlı şarj teknolojisine de sahip olacak. 4.500 mAh kapasitesinde iki parçadan oluşan pil üzerine kurulan cihaz, bünyesinde Çin merkezli BOE tarafından üretilecek 8 inç 2480×2200 piksel bir esnek OLED ekran barındırıyor. Cihaz 6 GB RAM + 128 GB depolama, 8 GB RAM + 256 GB depolama ve 12 GB RAM + 512 GB depolama seçeneklerine sahip. Kamera tarafına baktığımız zaman ise cihazın arkasında 40 megapiksel + 16 megapiksel + 8 megapiksel + ToF dahil dörtlü kamera kurulumu yer alacak deniyor. Model gücünü ise Kirin 990 5G işlemciden alıyor.

İlgili Video

Huawei Mate X’in kutusundan neler çıkıyor?