reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate Xs

Huawei Mate Xs için diğer cihazları da ilgilendiren güzel detay

Katlanabilir telefon Huawei Mate X‘in yerini alacak Huawei Mate Xs hakkında dikkat çeken bir hızlı şarj detayı ortaya çıkmış durumda.

Ara ara gündeme gelen Huawei Mate Xs, CEO Richard Yu’ya göre Mate X’ten daha iyi bir menteşe sistemiyle yolda bulunuyor. İlk sürümden daha sağlam olacak model, gelen bilgilere göre firmanın 65W hızlı şarj teknolojisine sahip olacak. Kutusundan 65W hızlı şarj cihazı da çıkacak denilen telefon, bu açıdan pilini oldukça hızlı şekilde doldurabilecek gibi görünüyor. Bu 65W hızlı şarj cihazının Mate X, Mate 30 ve P30 Pro gibi telefonlarda da çalışacağı aktarılıyor ancak cihazın telefonların maksimum şarj düzeyinde güç vereceği aktarılıyor. Tahmin edebileceğiniz üzere Google uygulamaları ve servisleri olmadan gelen Mate Xs, merak ediliyor ancak herkese hitap edecek bir cihaz konumunda yer almıyor. P40 Pro modelinde de 65W hızlı şarj teknolojisinin yer alacağı biliniyor. Firma bu konuda çıtayı yükseltiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate Xs için diğer teknik detaylar neler?

4.500 mAh kapasitesinde iki parçadan oluşan pil üzerine kurulan cihaz, bünyesinde Çin merkezli BOE tarafından üretilecek 8 inç 2480×2200 piksel bir esnek OLED ekran barındırıyor. Cihaz 6 GB RAM + 128 GB depolama, 8 GB RAM + 256 GB depolama ve 12 GB RAM + 512 GB depolama seçeneklerine sahip. Kamera tarafına baktığımız zaman ise cihazın arkasında 40 megapiksel + 16 megapiksel + 8 megapiksel + ToF dahil dörtlü kamera kurulumu yer alacak deniyor. Model gücünü ise Kirin 990 5G işlemciden alıyor.

İlgili Video

Huawei Mate X’in kutu açma videosu