reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate Xs
Huawei Mate Xs
Huawei Mate Xs

Huawei Mate Xs tanıtıldı; işte Mate X ile farkı ve çıkış tarihi

Katlanabilir telefon Huawei Mate X, önümüzdeki yıl Huawei Mate Xs isimli daha güçlü bir versiyona sahip olacak. İşte modelin detayları;

Katlanabilir telefon Huawei Mate X, bugün Çin’de düzenlenen etkinlikte aktarıldığı kadarıyla önümüzdeki ay içerisinde raflardaki yerini alıyor. Direkt olarak 15 Kasım tarihinde elde edilebiliyor olacak telefon, Çin’de yaklaşık olarak 2.400 dolara satılacak. 8 GB RAM + 512 GB depolama için konulan bu fiyat, gerçekten oldukça pahalı görünüyor. Orijinalde 2.600 dolar fiyat açıklanan Mate X, yine de etkileyici tasarımıyla çok merak ediliyor. Samsung Galaxy Fold’un başına gelenler nedeniyle çıkması uzun süren telefon, katlanabilir tarafın en önemli temsilcisi konumunda bulunuyor. Bu arada Huawei’den bir başka katlanabilir Mate X modeli daha geliyor. Çin’de duyurulan yeni sürüm direkt olarak Huawei Mate Xs olarak geçiyor. 2020’de gelecek telefonun, gücünü normal Mate X’ten farklı olarak Kirin 980 değil Kirin 990 5G işlemciden alacağı aktarılıyor. Tasarımı dahi diğer tüm detayları Mate X ile aynı olan telefon, 5G modem entegre Kirin 990 5G ile hem daha güçlü bir seçenek oluşturuyor hem de Kirin 980 gibi ayrı Balong 5000 5G modem ihtiyaç duymuyor.

Huawei Mate Xs
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate Xs ve Mate X’in paylaştığı ortak diğer özellikler şöyle 

Toplam 4.500 mAh pil üzerine kurulan cihaz, bünyesinde Çin merkezli BOE tarafından üretilen 8 inç 2480×2200 piksel bir esnek OLED ekran barındırıyor. Kutusundan Android 10 ile çıkacak denilen telefonda, 55W hızlı şarj sistemi de yer alıyor. Cihaz 6 GB RAM + 128 GB depolama, 8 GB RAM + 256 GB depolama ve 12 GB RAM + 512 GB depolama seçeneklerine sahip. Kamera tarafına baktığımız zaman ise modelin arkasında 40 megapiksel + 16 megapiksel + 8 megapiksel + ToF dahil dörtlü kamera kurulumu bizleri karşılıyor.

Mate X’in Çin dışındaki satışı için bir tarih verilmiyor. Ancak firma satışın 5G desteği üstünden operatörlere bağlı olduğunu aktarıyor. Bu bağlamda modelin Türkiye’de satılması beklenmiyor.

İlgili Video

Normal Mate X’in kutu açma videosu