reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate X2 Honor

Türkiye’de de satılacak Huawei Mate Xs modelinden önemli başarı

Huawei’nin yeni katlanabilir telefonu Huawei Mate Xs için ilk satış yapıldı. İlk satıştan firmanın yüzünü güldüren bir sonuç geldi.

Kısa süre önce resmi Türkiye sayfası açılan Huawei Mate Xs, Çin’de ilk satışına çıktı. tam 2.400 dolarlık fiyatına rağmen büyük talep gören model, ilk stoğunu sadece saniyeler içerisinde tüketmeyi başardı. Her zaman olduğu gibi ilk satışta kaç tane telefon satıldığını aktarmayan firma, yine de ilk satışa büyük bir stok ayarlandığını belirtiyor. Bir sonraki Çin merkezli satışı 8 Mart tarihinde yapılacak telefon, önümüzdeki haftalarda Türkiye’de de resmi olarak satılacak. Modelin Türkiye fiyatı henüz bilinmiyor. Ancak tahminler tam 23 bin TL seviyesinde yer alıyor. Bu da gerçekten inanılmaz görünüyor. “Gelecekten geldi” mottosuyla lanse edilen Huawei Mate Xs, biliyorsunuz yüksek fiyatına ek olarak Google servislerine ve uygulamalarına da sahip değil. Bunun yerine HMS altyapısı kullanılıyor. Bu açıdan telefonun Türkiye’de işi imkansız düzeyde zor görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate Xs teknik özellikleri neler?

Telefon çift plastik katman ile korunan 8 inç 2480×220 piksel esnek AMOLED ekrana sahip olan Mate Xs, gücünü Kirin 990 5G işlemciden alıyor. 5G desteğine sahip olan model, 8 GB RAM + 512 GB depolama seçeneğiyle geliyor. 55W hızlı şarj destekli 4.500 mAh pil taşıyan ve bu pili 30 dakikada yüzde 85’e getirebilen Mate Xs, sol kısmında dörtlü kamera sistemi taşıyor. Bu kısımda 40 megapiksel F1.8 geniş açı + 8 megapiksel F2.4 OIS telefoto + 16 megapiksel F2.2 ultra geniş açı + ToF kameraları bir araya geliyor.

İlgili Video