reklamı kapat

POPÜLER

Instagram Creator Lab

İçerik üreticiler için özel olarak açıldı: “Instagram Creator Lab”

Sosyal medyanın en popüler platformlarından olmaya devam eden Instagram, bugün yeni açılan “Instagram Creator Lab” ile ses getirdi.

Instagram üzerinde başarılı olabilmek, ya da diğer bir deyişle popüler olabilmek sanıldığı kadar kolay bir şey değil. Rekabetin çok yüksek olduğu platformda öne çıkmak adına farklı ve kaliteli içerik üretebilmek yanında belirli kilit detayları da bilmek gerekiyor. İşte “Instagram Creator Lab” tam olarak bu noktada devreye giriyor. Kısa süre önce direkt olarak buradan ulaşabileceğiniz Creator Lab’ı duyuran şirketin başındaki isim Adam Mosseri, bu yeni adımları için “Creator Lab, içerik oluşturucuların bilgi toplamasına ve ‘keşke kariyerimin başında bilseydim’ diyecekleri şeyleri öğrenmelerine yardımcı olacak.” diyor. İçerik üreticiler için gerçek Instagram içerik üreticileri tarafından hazırlanan kısa eğitimlere ev sahipliği yapan platform, açıklamaya göre zaman içerisinde daha da büyük hale getirilecek. Şimdilik sadece İngilizce dilinde içeriklerin olduğu “Creator Lab”, Instagram’daki kariyer basamaklarını daha hızlı çıkmak isteyenler için oldukça güzel görünüyor.

Instagram kısa süre önce de canlı yayın odaklı bir adım atmıştı. Artık platform içerisinde canlı yayın yapan kişiler, canlı yayına gelen kendini bilmezleri engellemek adına artık istedikleri bir kişiyi “moderatör” olarak atayabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firmadan gelen açıklamaya göre moderatörler kötü yorumları Instagram’a bildirebiliyor, rahatsız edici paylaşımlarda bulunan kişileri can yayından atabiliyor ya da belirli kişilerin yayın sırasında yorum yapmasını tamamen kapatabiliyor.

Instagram Creator Lab yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

İLGİLİ HABERLER