reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Facebook’tan video üreticilerine büyük kolaylık [Video]

Organik içeriklere büyük önem veren Facebook, video alanındaki çalışmalarını genişletiyor. Firma video üreticileri için yeni bir uygulama duyurdu.

Advertisement

Facebook, içerik üreticileri için yeni uygulamalar sunmaya devam ediyor. Sayfa sahibi kullanıcılar için Pages’i çıkaran firma, ünlüler için de Mentions isimli uygulamasını kullanıma sunmuştu. Yeni duyurusu ise Facebook Creator. Her ne kadar ismi farklılaşsa da Creator aslında Mentions uygulamasının yenilenmiş versiyonu. Aralarındaki en büyük fark ise artık uygulamanın herkese açık olması.

Creator adından da anlaşılacağı üzere esasen tüm içerik üreticilerinin kullanabileceği bir uygulama. Ancak özellikle video için sunduğu ayrıcalıklarla öne çıkıyor. Canlı yayınları çok daha kolay hale getirecek özellikler sunan yeni uygulamada, canlı yayınlara bir giriş sekansı ekleyebiliyorsunuz örneğin. Aynı şekilde canlı yayını bitirdikten sonra bir çıkış sekansı da ekleyebilirsiniz.
Hayranlarla iletişimi de kolaylaştıran uygulama tek bir gelen kutusundan tüm mesajlara ulaşmanızı sağlıyor. Facebook ve Instagram yorumlarının yanı sıra Messenger’daki mesajlara da aynı alandan ulaşılabiliyor. Facebook’un Hikayeler özelliğini de kullanabilen içerik üreticileri, sayfalarıyla ilgili detaylı istatistikleri de görüntüleyebiliyor.

İçerik üreticileri için Facebook

Creator uygulaması iOS üzerinden tüm kullanıcılar için indirilmeye sunulmuş durumda. Android kullanıcıları içinse önümüzdeki aylarda uygulama ulaşılabilir hale gelecek.

Sosyal medya devi aynı zamanda içerik üreticileri için bir de internet sitesi hazırlamış durumda. Burada video üretimine ait ipuçları bulabilir, sık karşılaşılan sorunları görüntüleyebilir ve sayfanızı daha etkili hale getirebilirsiniz. Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

VİDEO