reklamı kapat

POPÜLER

TikTok

TikTok için yeni güncelleme ile çözünürlük artırıldı

Gençler arasında çok popüler oranda kullanılan platformlar arasında yer alan TikTok, bugün yapılan güncelleme ile çözünürlüğü artırdı.

TikTok tarafından yapılan paylaşıma göre artık belirli ülkelerde (İleride herkese gelecek) 1080P çözünürlükte video yükleme desteği sunuluyor. Bu sayede kaliteyi hatırı sayılır oranda yükselten firma, aynı zamanda artık yeşil ekran konusunda GIPHY’nin hareketli GIF’lerinin kullanılmasına da imkân tanıyor. Yani arkanıza hareketli GIF’leri kolayca dahil edebiliyorsunuz.

Kişilerin seslerini değiştirebileceği bazı ufak yenilikleri de kullanıcılara sunan firma, yeni bir buton ile içeriklerin görüntü kalitesini otomatik olarak yükseltebiliyor. Burada yapay zeka üzerinden pozlama, renk ve ton dengeleme gibi işlemler yapılıyor. Bu otomatik değişiklikler isteğe bağlı ve sonuç beğenilmezse kolayca eski haline getirilebiliyor.

TikTok bugün bir de Live Studio ile gündemdeydi

TikTok Live Studio, şimdilik test aşamasında olan bir yazılım. Bu yazılımın amacı şu an direkt olarak Twitch, YouTube Gaming ve Facebook Gaming’e rakip olmak gibi görünüyor. Yani firma ciddi ciddi canlı oyun yayıncılığı için bir çalışma içerisinde yer alıyor. Bu sistem elbette normal yayınlar için de kullanılabiliyor.

Şimdiye kadar her zaman mobil olan odağını masaüstü kaydırarak kendisine yeni bir gelecek alanı açmak istiyor gibi görünen firma, Live Studio ile hem yatay hem de dikey formatta yayınlar için testler gerçekleştiriyor. Daha önce TikTok merkezli masaüstü canlı yayınları için aracı yazılımların kullanılması gerekiyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tam sürümüyle herkes için ne zaman çıkacağı henüz tam olarak bilinmeyen Live Studio, kâğıt üzerinde dikkat çekiyor ve platformun mobildeki popülerliğini farklı mecralara taşıyacağı yeni bir yol olarak ilginç görünüyor.

Kendi alanında inanılmaz yüksek gelirleri olan bu gelirleri farklı alanlara kaydırma konusunda hiçbir sorunu olmayan TikTok, bu yeni sistem ile hem kendisi hem de içerik üreticiler için çok büyük yeni gelir kapılarını devreye alabilir.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin ulaşım aracı ile tanışın

İLGİLİ HABERLER