reklamı kapat

POPÜLER

Instagram TikTok

Instagram kendi kazdığı kuyuya mı itiliyor?

Instagram, Snapchat’i kopyalayarak kullanıcı sayısını katlarken şimdi aynı kaderi yaşamaya mı hazırlanıyor? TikTok ilhamını Instagram’dan alıyor.

Instagram, çok yakında kendi taktiğinin sonuçlarına katlanacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz yıl Android ve iOS’te en çok indirilen uygulamalar listesinde Instagram’ı arkalara doğru iten TikTok, büyümesine emin adımlarla devam ederken, arayüzünü de olabildiğince Instagram’a benzetmeye çalışıyor. Profil sayfasında yapılacak yeni arayüz değişikliği, platformun eski versiyonu da düşünülünde, adeta Instagram’dan kopyalanmış gibi görünüyor. Kısa sürede yakaladığı büyümeyle dikkat çeken sosyal medya uygulaması, viral içeriklerin yeni merkezi olurken; kullanıcılara alıştıkları platformların rahatlığını da sunmayı amaçlıyor. Tanıdık düzen, kullanıcıların platformda daha çok vakit geçirmesinin önünü açabilir. Uygulamalar için anahtar kelime de zaten uygulamanın kullanım süresi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram düşüş trendinde

Popüler fotoğraf paylaşım uygulamasının ise kullanıcıların ilgisini sabit tutacak yeni içeriklere ihtiyacı var. Her ne kadar günlük 500 milyon aktif kullanıcı çok iddialı ve etkileyici bir veri olsa da; Amerika’da yapılan araştırma ışığında uygulamanın büyümesinin ilk kez tek haneli noktaya kadar düştüğünü geçtiğimiz haftalarda sizlerle paylaşmıştık. Üstelik analistler bu düşüş trendinin devam edeceğine inanıyor. Sosyal ağlar arasındaki rekabet giderek artarken, TikTok gençlerin yeni gözdesi olmuş gibi görünüyor. TikTok’un da günlük 500 milyondan fazla aktif kullanıcıya ev sahipliği yaptığını kaydedelim. Snapchat ise adeta küllerinden doğuyor. Platformun büyümesi globalde yeniden yükseliş trendinde.

İlginizi çekebilir

Google’dan öğrenme odaklı yeni uygulama: Tangi