reklamı kapat

POPÜLER

Google Area 120 Tangi

Google’dan öğrenme odaklı yeni uygulama: Tangi [Video]

İnternet devi Google, desteklediği Area 120’den çıkan yeni uygulama Tangi ile gündemde. Peki bu uygulamanın tam olarak amacı ne?

Google içerisinde deneysel projelere imza atan Area 120 ekibi, bu sefer 60 saniyelik videolara odaklanan Tangi uygulamasını indirmeye sundu. Şimdilik sadece web sürümü ve garip şekilde Android değil iOS uygulaması bulunan Tangi, spesifik olarak “Nasıl Yapılır?” içerikleri için hazırlanmış. Kişilerin her gün yeni şeyler öğrenmesini hedefleyen uygulama, çok basit / sadece bir arayüze sahip. 60 saniye üstündeki videolara izin vermeyen yani kişilerin yeni şeyleri çok kısa sürede keşfetmesine imkan tanıyan Tangi, güzel bir fikre sahip olmasına rağmen popüler olabilecek gibi görünmüyor. Çünkü kişiler bu tarz içerikleri potansiyel olarak milyarlara ulaşabileceği Instagram, Facebook, Twitter ve YouTube üzerinde zaten paylaşabiliyor. Sadece “DIY” içeriklere özel bir sosyal ağın büyük kitlelere yayılması çok mümkün görünmezken, bunun arkada Google olmasına rağmen değişmesi gerçekten çok zor görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Tangi ücretsiz bir uygulama

Henüz her bölgeye de açık olmayan Tangi, dediğimiz deneysel olarak kalacak ve önümüzdeki hafta unutulup gidecek gibi duruyor. Şans vermek isteyenlerin iOS uygulamasına buradan ya da aşağıdaki bağlantıdan ulaşabileceği uygulama, bakalım bizi yanıltarak beklenenden fazla şekilde öne çıkmayı başarabilecek mi?