reklamı kapat

POPÜLER

Google Area 120 Tangi

Google’ın öğrenme odaklı uygulaması Tangi’den Android müjdesi

İnternet devi Google, desteklediği Area 120’den çıkan yeni uygulaması Tangi için güzel bir Android haberi geldi. Uygulama kitlesini genişletiyor.

Google içerisinde deneysel projelere imza atan Area 120 ekibi, geçtiğimiz ay 60 saniyelik videolara odaklanan Tangi uygulamasını indirmeye sunmuştu. İlk aşamada sadece web sürümü ve garip şekilde Android değil iOS uygulaması bulunan Tangi,  sonunda Android için de ücretsiz olarak indirmeye sunuldu. Bu uygulama hatırlamak adına spesifik olarak “Nasıl Yapılır?” içerikleri için hazırlanmış. Kişilerin her gün yeni şeyler öğrenmesini hedefleyen uygulama, çok basit / sadece bir arayüze sahip. 60 saniye üstündeki videolara izin vermeyen yani kişilerin yeni şeyleri çok kısa sürede keşfetmesine imkan tanıyan Tangi, daha önce de söylediğimiz gibi güzel bir fikre sahip olmasına rağmen popüler olabilecek gibi görünmüyor. Çünkü herkesin bildiği üzere kişiler bu tarz içerikleri potansiyel olarak milyarlara ulaşabileceği Instagram, Facebook, Twitter ve YouTube üzerinde zaten paylaşıyor. Sadece “DIY” içeriklere özel bir sosyal ağın büyük kitlelere yayılması çok mümkün görünmezken, bunun arkada Google olmasına rağmen değişmesi gerçekten çok zor görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Tangi çok dikkat çekemedi

Henüz her bölgeye halen tam olarak açık olmayan Tangi, ilk haberde dediğimiz gibi deneysel olarak kalacak ve Android ekosisteminde çok daha geniş bir kitleye ulaşabilecek olmasına rağmen kısa sürede unutulup gidecek gibi duruyor. Uygulamanın iOS sürümüne ise buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Tasarımı çok ses getiren Playstation 5 ile tanışın

İLGİLİ HABERLER