reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P30 Pro New Edition EMUI 10.1

Huawei tarafından şaşırtan başarı; Samsung geçildi!

ABD ambargosu altında yer alan Huawei, kısa süre önce akıllı telefon pazarında elde edilen önemli bir başarı ile gündeme geldi.

Huawei imzalı yeni akıllı telefonları Android lisansına sahip olmadığından birçok pazarda çok fazla öne çıkamıyor. Ancak GMS desteğine sahip cihazların halen satışta olması, firmanın GMS’e sahip cihazları farklı isimler altında yeniden satışa sunması, Android lisansının önemsiz olduğu büyük Çin pazarı ve HMS altyapısına yapılan sağlam yatırım sayesinde buraya artan ilgi meyvesini veriyor gibi duruyor. Çünkü Counterpoint Research’in açıklamasına göre firma 2020 Nisan ayında Samsung’un geçerek dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olmayı başarmış. İlk çeyrek toplamında ikinci sırada yer alan Huawei, ikinci çeyreğin ilk ayında ezeli rakibini geride bırakmış gibi görünüyor. Ancak buna rağmen ikinci çeyrek toplamında Samsung’un yine lider olacağı düşünülüyor. Fakat Huawei’nin yeniden ciddi bir yükselişe geçtiği görülüyor. Bu da firmanın yüzünü güldürüyor. Şu an Huawei’yi en çok ABD’nin burada detaylandırdığımız işlemci ambargosu endişelendiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 40 ailesi çok merak ediliyor

Biliyorsunuz firmadan yanında Mate 40’lar geliyor. Modeller en son kamera konusunda gündeme gelmişti. Buna göre telefonların ana kamerası 108 megapiksel çözünürlükte olacak ve 9P (Free-Form) yapısını kullanacak. Bu lens yapısı geniş açı lenslerin olumsuzluklarını tamamen ortadan kaldıracak deniyor ve bu açıdan merak uyandırıyor. 108 megapiksel gibi yüksek çözünürlük ise Huawei’nin elinde çok iyi sonuçlar veriyor bilgileri geliyor. Firmanın yapay zeka konusunda geliştirdiği algoritmalar 108 megapiksel ile beraber gerçekten büyük fark yaratacak izlenimi oluşturuyor. Telefonlar gücünü ise 5 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 1000 işlemciden alıyor.

İlginizi Çekebilir

Çok dikkat çeken telefon Xiaomi Mi Note 10