reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P30 Pro New Edition EMUI 10.1

Huawei bırakmıyor; Samsung bir kez daha geçildi

 - Güncelleme: 30 Haziran 2020 11:31

ABD ambargosu altında yer alan Huawei, nisan ayında olduğu gibi mayıs ayında da telefon tarafında Samsung’un önünde yer almayı başardı.

Huawei imzalı yeni akıllı telefonları daha önce de söylediğimiz üzere artık Android lisansına sahip olmadığından birçok pazarda çok fazla öne çıkamıyor. Ancak biliyorsunuz GMS desteğine sahip cihazların halen satışta olması, firmanın GMS’e sahip cihazları farklı isimler altında yeniden satışa sunması, Android lisansının önemsiz olduğu büyük Çin pazarı ve HMS altyapısına yapılan gerçekten büyük maddi yatırım, firmayı bir kez daha pazarın en üstüne taşımış durumda. Gerçekten ilginç ama Counterpoint Research‘in açıklamasına göre nisan ayından sonra mayıs ayında da Huawei rakibi Samsung‘u geçerek dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olmayı başarmış durumda. İlk çeyrek toplamında ikinci sırada yer alan Huawei, ikinci çeyreğin ikinci ayında da ezeli rakibini geride bırakmasıyla büyük ses getiriyor. Aradaki fark düşük olmasına rağmen firmanın liderliği bırakmaması büyük sürpriz yaratıyor. Listenin diğer isimleri de aşağıda yer alan tabloda görülebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei pazarın tüm sorunlara rağmen en büyük isimlerinden

Firma biliyorsunuz Android içinde Google Play Store’a alternatif uygulama marketi AppGallery’i de ciddi şekilde büyütüyor. Market içerisinde şu an Türkiye’deki birçok popüler uygulama aktif olarak yer alıyor. Atılan adımlar sayesinde 2021’de Huawei’nin modelleri yeniden öne çıkabilir deniyor. Uygulama adımları bu arada sadece Türkiye değil tüm tüm dünya genelinde atılıyor.

İlginizi Çekebilir

Çok dikkat çeken telefon Xiaomi Mi Note 10

İLGİLİ HABERLER