reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 40

Huawei Mate 40 tasarımından önemli detayı netleştiren sızıntı

Gerçekten merakla beklenen Huawei Mate 40 ailesinden bir kez daha teknik değil tasarımsal bir sızıntı geldi. Spesifik olarak Mate 40 tasarımı netleşti.

Huawei Mate 40 serisi aktif olarak yolda bulunuyor. Zaman zaman önemli sızıntılar ile gündeme gelen ailenin en altında yer alan model Mate 40, aşağıdaki görselin netleştirdiği üzere Mate 40 Pro ve dün yolda olduğu ortaya çıkan Mate 40 Pro Plus gibi kavisli kenarlara sahip olacak. Hatırlarsınız geçtiğimiz yıl firma Mate 30 Pro‘da ciddi düzeyde kavisli ekran, Mate 30‘da ise düz bir ekran kullanılıyordu. Huawei’nin bunu Mate 40 serisiyle değiştirecek olması sevindirirken, güçlerini 5 nm üretim sürecinden çıkacak Kirin 1000 işlemciden alacak cihazlar performans konusunda da çok iddialı geliyor. Artık kesin olarak cihazlarda Android lisansı bulunmuyor. Yani yeni amiral gemilerinin de Google Play Store erişimi yok. Bunun yerine HMS temelli AppGallery kullanılıyor. Mate 40 serisinin buna rağmen Türkiye’de de resmi olarak satılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 40 ailesi özellikle kamera konusunda büyük merak uyandırıyor

Daha önce ortaya çıktığı kadarıyla Mate 40 Pro‘nun ana kamerası 108 megapiksel çözünürlükte olacak ve 9P (Free-Form) yapısını kullanacak. Bu lens yapısı geniş açı lenslerin olumsuzluklarını tamamen ortadan kaldırıyor deniyor ve bu açıdan çok iyi duruyor. 108 megapiksel gibi yüksek çözünürlük ise Huawei’nin elinde çok iyi sonuçlar veriyor bilgileri geliyor. Firmanın yapay zeka konusunda geliştirdiği algoritmalar, 108 megapiksel ile beraber gerçekten büyük fark yaratacak izlenimi oluşturuyor. Ancak ailenin kamera konunusunda en iyisi, fazladan bir kameraya sahip olacak tahminleri yürütülen Mate 40 Pro Plus modeli olacaktır.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için yeni gelen özellikler