reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 40 Pro için tasarıma yönelik yeni sızıntı

Merakla beklenen yeni Mate ailesinin Pro modeli Huawei Mate 40 Pro için bu sefer tasarıma yönelik bir paylaşım yapılmış durumda.

Huawei’nin yeni amiral gemisi serisi Mate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Porsche Design ve Mate 40 Pro Plus modellerinden oluşuyor. Ekim ayında tanıtılacağı gelen bilgiler arasında yer alan telefonlardan Huawei Mate 40 Pro, en son 128 GB depolama için yaklaşık olarak 863 dolar satış fiyatına sahip olacak haberiyle gündeme gelmiş, daha sonra ise tüm ekrandan parmak izi okuma yapabilir denilmişti. Bu ikinci detay çok gerçek olacak gibi görünmezken, model bu sefer sızdırılan ekran koruyucu cam ile gündemde. Görebileceğiniz üzere Mate 40 Pro oldukça ince çerçevelere sahip ve ciddi kavisli kenarlar taşıyor. Burada kavisin Mate 30 Pro kadar olmadığı aktarılırken, modelin ön kameraları ise sol köşedeki delikte yer alıyor. Bu öndeki iki kameranın ortasında bir sensörün yer alacağı, böylece modelin 3D yüz tanıma yapabileceği aktarılıyor. Burada aşağıda ayrıca modelin çoklu kuruluma ev sahipliği yapan arka kamera modülü de gözler önüne seriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 40 Pro dahil ailenin diğer detayları şöyle

Telefonlar güçlerini ortak olarak 5 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 1000 (İsim Kirin 9000 de olabilir) işlemciden alıyor. Tahmin edebileceğiniz üzere yine Android lisansı olmadan yolda bulunan yani Google Play Store erişimi olmayan telefonlar, bunun yerine HMS temelli AppGallery kullanılıyor. Mate 40 serisinin daha önce de söylediğimiz üzere en az iki versiyon ile Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için yeni gelen özellikler