reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 40 Pro

Huawei Mate 40 Pro’lar için meraklandıran ekran altı kamera detayı

Merakla beklenen Huawei Mate 40 ailesinden dikkat çeken bir sızıntı daha yapıldı. Bunun arkasında potansiyel bir ilk yer alıyor.

Huawei Mate 40 serisi artık biliyorsunuz Mate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Porsche Design ve Mate 40 Pro Plus modellerinden oluşuyor. Kısa süre önce ekim ayına ertelendiklerini duyduğumuz telefonlardan Mate 40 Pro ve üstündekiler ekran altı kamera teknolojisine sahip olacak deniyor. Bu detayın spesifik olarak Mate 40 Pro’ya özel olma ihtimali de bulunuyor. Ancak firmanın Mate 40 Pro’yu ekran altı kamera ile hazırlayıp Mate 40 Porsche Design ve Mate 40 Pro Plus’a bir ekran deliği koyması çok daha olası durmuyor. Eğer başka bir sürpriz olmaz ise ekran altı kamera konusunda bir ilke imza atacak Huawei, bu konuda gerçekten çok uzun zamandır çalışıyor. Normal Mate 40’ın ise bir ekran deliğiyle geleceği düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 40 ailesi çok güçlü olacak

Çünkü biliyorsunuz telefonlar güçlerini ortak olarak 5 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 1000 işlemciden alıyor. Tahmin edebileceğiniz üzere yine Android lisansı olmadan yolda bulunan yani Google Play Store erişimi olmayan telefonlar, bunun yerine HMS temelli AppGallery kullanılıyor. Mate 40 serisinin daha önce de söylediğimiz üzere en az iki versiyon ile Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz. Mate 40 Porsche Design ve Mate 40 Pro Plus’ın Türkiye’ye gelmeyeceğini düşünüyoruz ancak bunun halen net olmadığını belirtmek gerekiyor. Firma burada bir sürpriz yapabilir.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için yeni gelen özellikler