reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 10 Pro Plus

Xiaomi Mi 10 Pro Plus devasa bir kamera modülüyle mi geliyor?

Xiaomi Mi 10 Pro üstüne yolda olan Xiaomi Mi 10 Pro Plus modelinin arkasında şimdiye kadar gördüğümüz en büyük kamera modülü yer alabilir.

Huawei P40 Pro Plus’ı akıllara getiren Xiaomi Mi 10 Pro Plus, ortaya çıkanlar doğru ise Xiaomi’nin 11 Ağustos tarihinde düzenleyeceği etkinlik kapsamında resmileşiyor. Uzun zamandır ses getiren cihaz, eğer sayfada gördüğünüz kılıf doğru ise Galaxy S20 Ultra’dan daha da büyük bir arka kamera modülü taşıyor. Bu da gerçekten inanılmaz görünüyor. Arkasında beşli ya da altılı kamera sistemi taşıyacağı iddia edilen telefon, bildiğimiz kadarıyla 108 megapiksellik bir ana kameraya sahip ve yüksek ihtimalle periskop kamera ile 12x optik zoom yapabiliyor. Modelin dijital zoom miktarı ise Galaxy S20 Ultra gibi 100x seviyesinde deniyor. Hatta firmanın buna “100x Infinity Zoom” adını vereceği da iddia ediliyor. Bu açıdan Xiaomi kamera konusunda yeni modeliyle sınırları zorlayacak izlenimi oluşturuyor. Firmanın yeni modelleri biliyorsunuz DxOMark üzerinde çok iyi puanlar alıyor, çok daha pahalı rakiplerini geride bırakıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 10 Pro Plus için başka neler biliyoruz?

Gücünü Snapdragon 865 işlemciden alan telefonda kısa süre önce ortaya çıktığı kadarıyla Game Turbo özelliği yer alıyor. Bilmeyenler için Qualcomm ve Xiaomi ortaklığıyla geliştirilen bu özellik, kişilerin yerleşik GPU’yu yani grafik birimini özelleştirmesine imkan tanıyor. Bunun telefon tarafında eşi görülmemiş bir şey olduğu aktarılıyor. Game Turbo ile kullanıcıların GPU frekansını dahi ayarlayabileceği söyleniyor. 120 Hz 6,67 inç FHD+ AMOLED ekranla yolda bulunuyor denilen Mi 10 Pro Plus, 60W hızlı şarj desteğine sahip.

İlgili Video