reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 10 Pro Plus

Xiaomi Redmi Note 10 modelinde kullanılacak işlemci netleşti

Evet doğru okuyorsunuz Redmi Note 9 serisi yakında “eskiyecek” gibi görünüyor. Çünkü ciddi ciddi Xiaomi Redmi Note 10 geliyor.

Ortaya çıkan kayıtlara göre Xiaomi Redmi Note 10 modeli gücünü MediaTek Dimensity 820 5G işlemciden alıyor. Bu işlemciyle Dimensity 1000+ işlemcili telefonların altında, Kirin 990’lı cihazların ise üstünde bir performans ortaya koyacak gibi görünen Redmi Note 10, gerçekten merak uyandırıyor. Henüz bunun haricinde bir detayın olmadığı akıllı telefon, sadece çok yakında resmi olarak lanse edilecek deniyor. Bu açıdan modelin önümüzdeki günlerde iyice detaylanması bekleniyor. Telefonda işlemci sayesinde 5G desteği de aktif olarak yer alıyor. Xiaomi artık yeni cihazları 5G desteği olmadan çıkarmak istemiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Redmi Note 10 yanında Xiaomi Mi 10 Pro Plus modeli de geliyor

Türkiye’de satılmayan Xiaomi Mi 10 Pro modelini unutturacak telefon Xiaomi Mi 10 Pro Plus, çok sağlam bir kaynağa göre ağustos ayında lanse ediliyor. Daha önce de söylediğimiz gibi isimsel olarak Huawei P40 Pro Plus‘ı akıllara getiren Mi 10 Pro Plus, söylendiği kadarıyla gücünü yeni tanıtılan Snapdragon 865 Plus değil normal Snapdragon 865 işlemciden alıyor. Bu durum elbette performansın düşük olacağı anlamına gelmiyor. Sonuçta Snapdragon 865 Plus dağlar kadar fark getirmiyor. 12x optik zoom sunan bir kamera ile 120 Hz AMOLED ekranla yolda bulunuyor denilen Mi 10 Pro Plus, arkasında 100 megapiksel üstünde bir ana kamera taşıyor. Modelin pil kapasitesi henüz tam olarak bilinmiyor ancak 65W hızlı şarj desteğine sahip bilgileri geliyor.

Not: Görsel temsilidir

İlgili Video