reklamı kapat

POPÜLER

Skoda Enyaq

Elektrikli Skoda Enyaq için tanıtım tarihi açıklandı; işte son gelişmeler

Uzun süredir ipucu görselleri ve rakamsal verileriyle adından söz ettiren Skoda Enyaq, markasının ana vatanında gerçekleştirilecek etkinlikle tüm dünyaya tanıtılacak.

Test sürecinde sık sık gündeme gelerek adından söz ettiren Skoda Enyaq için artık adım adım sona doğru yaklaşıyoruz. Çekyalı üreticinin elektrik alanında piyasaya süreceği ilk model olmaya hazırlanan Enyaq’ın resmi kaynaklar üzerinden prototip fotoğrafları ve önemli rakamsal verilerini bir süredir biliyoruz. Bugün itibarıyla da aracın tanıtımıyla ilgili resmi tarih paylaşılmış durumda. Yapılan planlamaya göre Skoda cephesinin Enyaq’ı 1 Eylül’de Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da tanıtmaya hazırlandığını görüyoruz.

Skoda Enyaq cephesinde netleşen rakamlar

Grubun ortak platformu olarak kullanılan MEB üzerine geliştirilen model, arkadan veya dört tekerlekten çekiş, üç farklı pil boyutu, beş farklı güç versiyonuyla son kullanıcıya ulaştırılacak. Ford Mustang Mach-E’den tanıdık olan bu strateji sayesinde her bütçeden ve ihtiyaçtan kullanıcı kitlesine erişme hedefleniyor. Resmi kaynaklardan paylaşılan son bilgilere göre Enyaq’ın giriş seviyesi modelinde 55 kWh kapasiteli batarya sunulacak. Bununla birlikte 148 PS güç ve 340 kilometreye kadar menzil de bu paketle birlikte kullanıcıları bekliyor. İkinci sırada ise 62 kWh batarya, 180 PS güç ve 390 kilometre menzil kombinasyonu karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Üçüncü basamakta yer alan paketle birlikte limitler 500 kilometre menzil 204 PS güce kadar yükseliyor. Dört tekerlekten çekişli versiyonların dahil olmasıyla birlikte çift elektrik motoru devreye giriyor. Burada güç değeri 265 PS’e yükselirken menzil 460 kilometrelerde seyrediyor. Ailenin zirve noktasında ise 306 PS güce sahip olan RS versiyonu 460 km sürüş menzili sunacak. 125 kW’a kadar şarj kapasitesi sunacak olan Skoda Enyaq, sadece 40 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80 doluluk seviyesine getirilebilecek.

İlginizi çekebilir

Skoda Laura; markanın yeni dijital asistanıyla tanışın