reklamı kapat

POPÜLER

Skoda Enyaq

Merakla beklenen Skoda Enyaq için gerçekliğe taş çıkartan tasarım çalışması

Rusya merkezli Kolesa tarafından hayata geçirilen dijital çalışma, resmi render görsellerini seri üretim formunda görmemize yardımcı oluyor.

Geçtiğimiz temmuz ayından günümüze kadar uzanan süreçte resmi kaynaklar üzerinden Skoda Enyaq ile ilgili oldukça doyurucu detaylar almaya başladık. Ailenin yeni dönemi temsil edecek ilk elektrikli otomobili olarak asfalta inecek olan Enyaq, Volkswagen altyapısı sayesinde şimdiden rakamsal olarak da belirli bir çerçevenin içerisinde. Aracı farklı bir noktaya konumladırmamızı sağlayacak olan temel dinamikler ise tasarım prensibi olacak. Geçtiğimiz süreçte sık sık farklı modeller üzerinden gerçekçi projeler hayata geçiren Kolesa, Skoda Enyaq için de tanıtımı aratmayacak niteliklerde bir render çalışmasıyla radarımıza takıldı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Skoda Enyaq 400 kilometreye yaklaşan bir menzille son kullanıcıya ulaşacak

Grubun ortak platformu olarak kullanılan MEB üzerine geliştirilen model, arkadan veya dört tekerlekten çekiş, üç farklı pil boyutu, beş farklı güç versiyonuyla son kullanıcıya ulaştırılacak. Ford Mustang Mach-E’den tanıdık olan bu strateji sayesinde her bütçeden ve ihtiyaçtan kullanıcı kitlesine erişme hedefleniyor. Resmi kaynaklardan paylaşılan son bilgilere göre Enyaq’ın giriş seviyesi modelinde 55 kWh kapasiteli batarya sunulacak. Bununla birlikte 148 PS güç ve 340 kilometreye kadar menzil de bu paketle birlikte kullanıcıları bekliyor. İkinci sırada ise 62 kWh batarya, 180 PS güç ve 390 kilometre menzil kombinasyonu karşımıza çıkacak. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Skoda Laura; markanın yeni dijital asistanıyla tanışın