reklamı kapat

POPÜLER

PS5 için ideal 48 inç Sony OLED TV Türkiye'de satışa çıkıyor

PlayStation 5 için ideal 48 inç Sony OLED TV Türkiye’de satışa çıkıyor

CES 2020 kapsamında tanıtılan ve boyutuyla dünyada bir ilke imza atan 48 inç Sony OLED TV modeli için Türkiye macerası başlıyor.

CES 2020’de televizyon tarafı için açık ara en çok ses getiren modellerden birisi kesinlikle Sony imzalı 48 inç OLED televizyon olmuştu. Çünkü şimdiye kadar 55 inç altında OLED TV satış yapılmıyor ve 48 inç’e yönelik büyük talep bulunuyordu. Dar alana sahip kişilerin merakla beklendiği televizyonlardan Sony BRAVIA OLED 48A9, sonunda Türkiye’de satışa çıkıyor. Firmanın resmi sitesinde yer alan aşağıdaki açıklamaya göre televizyon ay sonunda raflardaki yerini alıyor. Henüz fiyatı resmi olarak açıklanmaya ancak “uygun” olması beklenmeyen OLED TV, yıl sonunda satılacak yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için en ideal modeller arasında yer alıyor. 48 inç Sony OLED TV modeli PlayStation 5’in teknik tüm yeniliklerine tam destek veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

48 inç Sony OLED TV dikkat çekerken, pazarda bir de 48 inç LG OLED TV yer alıyor

120 Hz’lik 4K panel kullanan modelin, AMD FreeSync / Nvidia G-Sync (VRR) desteklerine sahip  ve bu sayede yüksek akıcılıkta / yırtılma olmayan oyun deneyimi sunabiliyor. Firmanın boyutun da etkisiyle bir “oyun monitörü” olarak da pazarladığı bu 48 inç’lik OLED TV, HDMI 2.1‘in büyük imkanlarından da yararlanıyor ve HDR içerikleri yüksek parlaklık değerleriyle gösterebiliyor. Ancak bu televizyonun henüz Türkiye satışı hakkında bir bilgi bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da dünyanın en hızlı oyun monitörü ile tanışın