reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın ilk ekran altı kamera taşıyan telefonu ZTE Axon 20 5G

Dünyanın ilk ekran altı kamera taşıyan telefonu için gülümseten paylaşım

Ekran altı kamera teknolojisi çok ama çok yakında hayatımıza gerçek anlamda dahil oluyor. Bir ilke imza atacak ZTE Axon 20 5G geliyor.

Akıllı telefonların çerçevelerini inceltmek adına kullanılan ekran çentikleri, selfie kamerasını barındıran ekran delikleri ve motorlu pop-up sistemler çok yakında ekran altı kamera teknolojisi ile ortadan kalkacak. 1 Eylül tarihinde tanıtılacak ZTE Axon 20 5G, dünyanın ilk ekran altı kamera taşıyan telefonu olarak büyük ses getirecek. İşte bu model için kısa süre önce yukarıda gördüğünüz resmi görsel yayımlandı. Burada telefonun sadece ön tasarımı karşımıza çıkıyor. Görebileceğiniz gibi bir ekran deliği ya da çentiği olmayan çünkü kamerası ekran altında olan telefon, gülümseten detayı tam da burada taşıyor. ZTE Axon 20 5G için konulan özel duvar kağıdında delikler ve pop-up sistemler ile bir nevi dalga geçiliyor. Kavisli değil düz tasarımı olan telefonun, parmak izi sensörünü de OLED ekranına entegre ettiği aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ekran altı kamera teknolojisi ilk örneklerde iyi olmayabilir

Konu hakkında ciddi çalışmaları bulunan OPPO yöneticisi Brian Shen, geçtiğimiz aylarda ilk örnekler için beklentinin düşük tutulması gerektiğini aktarmıştı. Yöneticiye göre mevcut sistemler selfie kamera performansını oldukça olumsuz etkiliyor. Bu yüzden de teknolojinin halen çok erken aşamada olduğu ve üzerinde daha çok çalışma yapılması gerektiği aktarılıyor. Bu bağlamda da esas “ideal” modellerin 2021’de geleceği aktarılıyor. ZTE’nin çözümü bakalım nasıl bir deneyim sunacak?

Teknoloji için çıkan videolardan