reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın ekran altı kamera taşıyan ilk telefonu için en net görsel

Dünyanın ekran altı kamera taşıyan ilk telefonu için en net görsel

Ekran altı kamera teknolojisini hayatımıza sokacak ilk akıllı telefon modeli ZTE Axon 20 5G için yeni bir görsel yayımlanmış durumda.

Biliyorsunuz akıllı telefonların çerçevelerini inceltmek adına kullanılan ekran çentikleri, selfie kamerasını barındıran ekran delikleri ve motorlu pop-up sistemler çok yakında ekran altı kamera teknolojisi ile ortadan kalkacak. 1 Eylül tarihinde tanıtılacak ZTE Axon 20 5G, dünyanın ilk ekran altı kamera taşıyan telefonu olarak büyük ses getirecek. İşte bu model için yeni bir resmi görsel yayımlanmış durumda. Bu görsellerde telefonun hem önü hem de arkası bizleri karşılıyor. Arkasında dörtlü bir kamera olan telefon, görebileceğiniz üzere önünde hiçbir delik ya da çentik taşımayan bir ekran barındırıyor. Pop-up kamera kullanmadan tam ekran deneyimi getiren ilk telefon olacak cihaz, parmak izi sensörünü de ekranına entegre ediyor. Modelin teknik detayları ise halen gizemini koruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ZTE Axon 20 5G merak uyandırıyor ancak ekran altı kamera teknolojisi için halen bir soru işareti bulunuyor

Konu hakkında ciddi çalışmaları bulunan OPPO yöneticisi Brian Shen, geçtiğimiz aylarda ilk örnekler için beklentinin düşük tutulması gerektiğini aktarmıştı. Yöneticiye göre mevcut sistemler selfie kamera performansını oldukça olumsuz etkiliyor. Bu yüzden de teknolojinin halen çok erken aşamada olduğu ve üzerinde daha çok çalışma yapılması gerektiği aktarılıyor. Bu bağlamda da esas “ideal” modellerin 2021’de geleceği aktarılıyor. ZTE’nin çözümü bakalım nasıl bir deneyim sunacak?

Teknoloji için çıkan videolardan