reklamı kapat

POPÜLER

PS5 için ideal 48 inç Sony OLED TV Türkiye'de satışa çıkıyor

48 inç Sony 48A9 OLED TV Türkiye fiyatı inanılmaz çıktı

CES 2020 kapsamında tanıtılan ve boyutuyla dünyada bir ilke imza atan 48 inç Sony 48A9 OLED TV Türkiye’de satışa sunuldu. Fiyat nefes kesiyor.

CES 2020’de hep söylediğimiz gibi televizyon tarafı için açık ara en çok ses getiren modellerden birisi kesinlikle Sony imzalı 48 inç OLED televizyon olmuştu. Çünkü şimdiye kadar 55 inç altında OLED TV satış yapılmıyor ve 48 inç’e yönelik büyük talep bulunuyordu. Dar alana sahip kişilerin merakla beklendiği televizyonlardan 48 inç Sony 48A9 OLED TV, sonunda Türkiye’de de satışa çıktı. 19 Kasım tarihinde Türkiye’de satışa çıkacak yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için en ideal modeller arasında gösterilen TV, maalesef Türkiye’de çok ama çok kısıtlı bir kitlenin evine / odasına giriş yapabilecek. Çünkü modelin büyük bir satış kanalındaki fiyatı tam 19.999 TL seviyesinde yer alıyor. Bu miktara şu an bir jenerasyon eski olmasına rağmen iki adet 55 inç LG OLED TV alınabiliyor. Bu da inanılmaz görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

48 inç Sony 48A9 OLED TV dikkat çekerken, pazarda bir de 48 inç LG OLED TV yer alıyor

120 Hz’lik 4K panel kullanan modelin, AMD FreeSync / Nvidia G-Sync (VRR) desteklerine sahip  ve bu sayede yüksek akıcılıkta / yırtılma olmayan oyun deneyimi sunabiliyor. Firmanın boyutun da etkisiyle bir “oyun monitörü” olarak da pazarladığı bu 48 inç’lik OLED TV, HDMI 2.1‘in büyük imkanlarından da yararlanıyor ve HDR içerikleri yüksek parlaklık değerleriyle gösterebiliyor. Bu TV’nin ise 2021 Mart ayında raflardaki yerini alacağı aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da dünyanın en hızlı oyun monitörü ile tanışın