reklamı kapat

POPÜLER

Skoda Enyaq

Elektrikli Skoda Enyaq için seri üretimi aratmayan tasarım projesi

Bu yıl içerisinde tanıtımı gerçekleştirilecek olan Skoda Enyaq için geliştirilen dijital tasarım, bizi bekleyen çizgileri başarılı şekilde temsil ediyor.

Geçtiğimiz hafta ilk önemli teknik özellikleriyle karşımıza çıkan elektrikli Skoda Enyaq için artık geri sayım sürecinin sonlarına yaklaşıyoruz. 2020 sonlarına doğru üretime girmesi planlanan modelin fotoğrafları ise şimdilik tamamen kamufle edilmiş prototipler üzerinden gösteriliyor. Daha önce de pek çok çalışmasına yer verdiğimizi Kolesa tarafından geliştirilen render çalışması seri üretime hazır dinamiklere oldukça doğru bir yaklaşımı temsil ediyor.

Skoda Enyaq geniş opsiyon seçenekleriyle dikkat çekiyor

Resmi kaynaklardan paylaşılan son bilgilere göre Enyaq’ın giriş seviyesi modelinde 55 kWh kapasiteli batarya sunulacak. Bununla birlikte 148 PS güç ve 340 kilometreye kadar menzil de bu paketle birlikte kullanıcıları bekliyor. İkinci sırada ise 62 kWh batarya, 180 PS güç ve 390 kilometre menzil kombinasyonu karşımıza çıkıyor. Üçüncü basamakta yer alan paketle birlikte limitler 500 kilometre menzil 204 PS güce kadar yükseliyor. Dört tekerlekten çekişli versiyonların dahil olmasıyla birlikte çift elektrik motoru devreye giriyor. Burada güç değeri 265 PS’e yükselirken menzil 460 kilometrelerde seyrediyor. Ailenin zirve noktasında ise 306 PS güce sahip olan RS versiyonu 460 km sürüş menzili sunacak. 125 kW’a kadar şarj kapasitesi sunacak olan Enyaq’ı sadece 40 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80 doluluk seviyesine getirmek mümkün olacak.

İlginizi çekebilir

Volkswagen ID. Buzz

İLGİLİ HABERLER