reklamı kapat

POPÜLER

Blink

Elektrikli otomobillere özel taşınabilir şarj cihazı: Blink

Blink Charging isimli şirket elektrikli otomobil sahiplerinin yüzünü güldürecek bir cihaza imza attı.

Car and Driver isimli internet sitesinin haberine göre şarj cihazı elektrikli otomobil sahiplerinin evden veya şarj istasyonlarından uzakta olsa bile otomobillerini şarj etmeye imkan tanıyor. Herhangi bir kuruluma ihtiyaç duymayan mobil şarj cihazı gazla şarj oluyor ve sonrasında elektrikli otomobilleri ihtiyaç durumunda şarj ediyor. Bu cihazın aynı zamanda yol yardımı şirketlerine de büyük yardımcı olacağını söyleyelim. Benzinle çalışan jeneratör, 240 voltt AC şarjı destekliyor ve 9,6kW‘a kadar şarj sağlıyor. Cihaz hakkında şirketin kurucusu Michael D. Farkas açıklamada bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Farkas, ”Yol yardımı şirketleri, sigorta şirketleri ve otomobil şirketleri müşterilerine yol yardımı hizmetleri sunuyor. Blink mobil EV şarj istasyonu, üyeleri ve tüm EV sürücüleri için bir başka değerli acil servis sağlıyor.” dedi.

Blink imzalı mobil şarj cihazının fiyatı ne kadar?

Mobil şarj cihazı ağa bağlı veya ağa bağlı olmayan bir yapılandırmayla satın alınabiliyor. Ağa bağlı olmayan yapılandırma, yol yardımı şirketlerine standart hizmetlerinin bir parçası olarak sunuluyor. Ağa bağlı yapılandırma elektrikli otomobil sürücülerinin Blink hesapları üzerinden ücret almalarını veya alınan elektrik için ödeme yapmalarını sağlıyor. Cihazın yurt dışı satış fiyatı ise 6.500 dolar.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın her açıdan iyileştirilen 16 inç MacBook Pro modeli