reklamı kapat

POPÜLER

Google Haritalar elektrikli otomobil şarj istasyonu

Elektrikli otomobil kullanıcıları için sevindirici Google Haritalar güncellemesi

Google Haritalar uygulaması elektrikli otomobil kullanıcıları için yeni güncellemesini müjdeledi. Artık şarj istasyonu bulmak daha kolay.

Elektrikli otomobil kullanımının giderek arttığı günümüzde Google Haritalar da kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak güncellemeyi nihayet yaptı. Bildiğiniz gibi şimdilik her istasyonda elektrikli otomobilleri şarj etmek mümkün olmuyor. Özellikle Türkiye’de şarj istasyonlarının yerini bilmek gerekiyor. Yeni güncellemeyle beraber Haritalar uygulamasında yaptığınız “şarj istasyonu”, “ev charging”, “EV charging stations” gibi aramalarla artık detaylarıyla en yakındaki şarj istasyonlarını görüntüleyebileceksiniz. Şarj istasyonlarıyla ilgili kullanıcı yorumları, sunulan portlar, şarj hızı ve port sayısına kadar detaylı bilgiler de uygulamadaki yerini alıyor. Böylelikle o an erişebileceğiniz en verimli istasyonu bulmak daha kolay hale geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşletmeler düzenleyerek bilgi ekleyebilir

İşletmelerin kullanıcılar için düzenleme yaparak bilgi ekleyebileceği sistemde globalde haritada Tesla ve Chargepoint noktaları yer alıyor. Türkiye içinde yaptığınız bir aramada da Chargepoint noktalarını görüntüleyebilirsiniz. Amerika’da SemaConnect, EVgo, Blink, İngiltere’de Chargemaster noktalarına destek veriliyor. Bugünden itibaren iOS ve Android kullanıcıları için dağıtıma sunulan özelliğin Türkiye cephesinde kullanıcılar ve işletmeler tarafından daha fazla geliştirilmesi gerekiyor elbette. Şimdilik pek çok istasyon için henüz tatmin edici derecede detaylı bilgi bulunmuyor. Ancak arama yapmanız durumunda kolaylıkla en yakın noktaları görüntüleyebilirsiniz. Google tarafından yapılan resmi duyuruya buradan ulaşabilirsiniz.

Google Haritalar indir: Android, iOS

İlginizi çekebilir

Toyota e-Palette tanıtımı