reklamı kapat

POPÜLER

Otel olarak kullanılan Mercedes karavan rezervasyon bekliyor [Video]

Norveçli bir çift tarafından hayata geçirilen dönüşümle son halini alan Mercedes karavan projesi, farklı bir konaklama deneyimi yaşamak isteyenleri bekliyor.

Advertisement

Volkswagen’in Beetle ile birlikte otomobil dünyasına bıraktığı en önemli izlerin başında Transporter serisi var. Özellikle T1, T2 ve T3 üzerinden bugün hala hatırı sayılır bir kitlesi bulunan jenerasyonlar, macera meraklılarının VAN projelerinin merkezinde konumlanıyor. İkinci Dünya Savaşı sonrası süre gelen beş yıllık zaman zarfı içerisinde tasarlanarak 1950’de adından söz ettirmeye başlayan seriye, Mercedes cephesinin cevabı 1955 yılında gelmişti. Kullanılan oval tasarım yapısıyla T1’de olduğu gibi beğeniyle karşılanan “L Serisi“, 50’li yılların ortalarından 60’ların sonuna kadar varlığını sürdürdü. Bu zaman zarfı içerisinde 319, 405, 406 ve 408 modelleriyle kullanıcılarla bulan aile, kendi kitlesini yaratarak bugün hala dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Aracın meraklılarından birisi olarak Norveç‘te yaşamını sürdüren bir çift, özel olarak tasarladıkları aracı misafirlere geçici konaklama amacıyla kiralıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Keyifli detaylarla bezendi

Mercedes L406’nın merkeze alınarak gerçekleştirildiği bu dönüşüm içerisinde ihtiyaç duyulan pek çok nokta şirin detaylar üzerinden düşünülmüş. Tavanı hatırı sayılır oranda yükselten araçta, aynı anda iki kişinin konaklayabilmesine olanak tanıyan bir yapı mevcut. Çift kişilik yatağın konumlandırıldığı içerideki dekorasyon da işin tuzu biberi konumunda. Anahtarın kontak üzerinde bırakılması da gözümüzden kaçmayan noktalar arasında. Dünya çapında kullanılan seyahat ve konaklama uygulaması Airbnb üzerinden istenilen tarihlerde rezerve ettirilebilen Mercedes L 406 karavanı, onu hayata geçiren çiftin bahçesinde yeşillikler içerisinde konumlandırılıyor. Bu da misafirlerin tuvalet veya duş gibi diğer temel ihtiyaçlarını bu şekilde karşılayabileceği anlamına geliyor aynı zamanda. Mercedes’in kendi resmi sayfasında da paylaştığı bu keyifli dönüşümün benzerleri Türkiye’de de görmek dileğiyle.