reklamı kapat

POPÜLER

Tatil planlarınızı baştan yaptıracak unutulmaz proje; Mercedes Actros ile kamyon oteli [Video]

21 Mayıs 2018

İki farklı tur kapsamında ziyaretçilerinde hizmet veren Mercedes Actros tabanlı kamyon oteli, macera tutkunlarının kayıtsız kalamayacağı bir deneyim olabilir.

Pickup ve VAN modellerinin yol arkadaşı olmak üzere birer karavana dönüştürülme projelerini şu sıralar biraz daha akıllarımıza getiriyoruz. Tatil sezonunun her geçen gün biraz daha yaklaştığı şu günlerde, Ramazan ayının ardından bizleri bekleyen bayram tatili için planlar şimdiden yapılmaya başlandı. Kısa süre önce Nissan’ın Armada Mountain Patrol projesiyle karşımıza çıkarttığı “yola çıkma” felsefesinin heyecanını düşürmemek adına takvimleri biraz geriye sarmak istedik. Geçtiğimiz yıl içerisinde hizmet vermeye başlayan Mercedes Actros tabanlı mini otel, farklı bir deneyim yaşamak isteyenleri bir araya getiriyor. Daha çok sörf gibi ekstrem spor yapanlara hitap eden otelde konaklama adına ihtiyaç duyulabilecek hemen her şey mevcut.

Farklı kıta deneyimi

“Truck Surf Hotel“, adıyla karşımıza çıkan projenin arkasında deneyimlerinden ilham alan Daniela Carneiro ve Eduardo Ribeiro var. Hayatları boyunca farklı kültürler ve sörf sporları için hem Avrupa’yı hem de Afrika’yı keşfeden bu ikili, özel yapım kamp minibüsünde yıllardır seyahat ediyor. Bu deneyimlerini başkalarıyla paylaşmak ve doğal alanları keşfetme fikri bu konsepti hayata geçirme konusunda en büyük ilham kaynakları olmuş. Müşterilerini macera ve sörf olmak üzere iki farklı paket şeklinde gezdiren otel, haziran ile ekim ayları arasında Portekiz bölgesinde aktif bir şekilde hizmet veriyor. Ocak ayı ile Nisan ayı arasında ise rota Fas‘a doğru çevriliyor. Özel bir hidrolik sistem üzerine kurulan yapısı sayesinde toplamda beş tane klimalı odası bulunan otelin fiyatları da nispeten erişilebilir seviyede. Fas turu için bir haftalık kişi başı 588 dolarlık başlangıç fiyatı talep eden ekip, Portekiz içinse 724 dolarlık etiketi belirlemiş durumda.

Video