reklamı kapat

POPÜLER

Kamp için çadır kuruldu; işte gerçek dünyaya çıkan Nissan Armada Mountain Patrol

Amerika’da düzenlenecek olan özel bir fuar kapsamında sergilenecek olan Nissan Armada Mountain Patrol, elektronik ortamın ardından tozu dumana katmak için gün ışığında.

Bir süredir büyük SUV odaklı bir kamp arkadaşı projesinin özlemini çektiğimiz önem içerisinde, Nissan‘ın ilk detaylarını geçtiğimiz ay içerisinde paylaştığı projesi artık araziye hazır şekilde karşımızda duruyor. Armada Mountain Patrol adıyla tanıtımı gerçekleştirilen modelde, elektronik ortamda paylaştığı tasarımsal parçalara birebir oranda sadık kaldığını gördüğümüz Nissan, bizim gibi tüm meraklılarının büyük ilgisine maruz kalacak gibi gözüküyor. Kapılarını yarın açacak olan Ovarland Expo kapsamında kullanıcıların karşısına çıkacak olan modelin teknik detayları da, geçtiğimiz ay ortaya çıkan parçalara sadık şekilde doğrulandı.

Öne çıkan özellikler

Motor bölümünde beklediğimiz gibi fabrika çıkış verilere sadık kalan Nissan, bizleri 390 beygir güç ve 533 Nm tork üreten 5,6 litrelik büyük bir V8 ile karşılıyor. Yedi ileri otomatik şanzımanla kombin edilen model, her şey bir araya geldiğinde 3,9 tona kadar yük çekiş desteği sunuyor. Bunun sınıftaki en başarılı değerlerden biri olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Fabrikadan çıkan versiyona oranla lastik, tampon ve koruma demiri gibi eklemelerin yapıldığı modelde en dikkat çeken parça tavana entegre edilmiş çadırdı. İçerisinde dört kişiye kadar yaşam alanının sunan bu yapı, uzun yolculukların en keyifli yardımcılarından birisi olacak. Organizasyonun ilgi odağı olmasını beklediğimiz Armada Mountain Patrol’ün üzerinde barındırdığı ekipmanlar gereği, diğer projelere de ilham olması söz konusu.